Ana SayfaTürkiyeAhmet Davutoğlu’nun tüm dünyada ses getiren kitabı artık Türkçe olarak raflarda

Ahmet Davutoğlu’nun tüm dünyada ses getiren kitabı artık Türkçe olarak raflarda

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun İngilizce olarak yayınlanan “Sistemik Deprem ve Dünya Düzeni” kitabının Türkçe baskısı raflarda yerini aldı.

“Dışlayıcı Popülizme Karşı Kapsayıcı Demokrasi” alt metniyle yayımlanan kitabının Türkçe baskı müjdesini Twitter hesabından veren Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Her şey büyük hızla değişip, dönüşürken yeni dünya düzeninin geleceğini anlamak için… “Sistemik Deprem ve Dünya Düzeni” kitabımın Türkçe baskısı çıktı.”

Kitabın İngilizce baskısı tüm dünyada büyük ilgi görmüş ve ünlü akademisyen ve siyasetçilerden övgüler almıştı. İşte onlardan bazıları:

“Davutoğlu her zaman dikkatle dinlenilmeye değer. Ülkesinin yüzleştiği bölgesel ve küresel meydan okumalara dair Türk bakış açısına bir derinlik katmış ve olayları her zaman entelektüel açıdan iddialı bir çerçeveye sokmayı başarmıştır. Okunması gereken bir kitap bu.”

-Carl Bildt, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Eş-Başkanı Ve Eski İsveç Başbakanı

“Sistemik Deprem, günümüz dünyasındaki cari krizlere dair oldukça etkili bir analiz ve ileriye dönük mümkün çözümler sunuyor. Kitap, kilit önemdeki güncel jeopolitik mevzuların bir tarihçesi ve ayrıntılı bir yol haritası niteliğinde; bu konularda çokça ihtiyaç duyulan entelektüel berraklığı sağlıyor.”

-Jean-Marc Coicaud, Abd – Rutgers Üniversitesi, Rutgers Hukuk Okulu, Hukuk Ve Küresel İlişkiler Profesörü

“Davutoğlu’nun kitabı, makul analizlerin ve değerlendirmelerin bir modeli. Güçlü bir şekilde savunduğu üzere, günümüzün temel ihtiyacı, tek-taraflılıktan içselleştirici ve kapsamlı bir yönetişim paradigmasına geçiş olup bu iddiası, sadece ilmî çalışmalarının bir sonucu değil, aynı zamanda on yıllarca yürüttüğü somut kamu hizmetinin bir meyvesi.”

-Fred Dallmayr, Notre Dame Üniversitesi, Felsefe Ve Siyaset Bilimi Bölümlerinde Emeritus Profesör

“Davutoğlu, kendi deyimiyle günümüz ‘dünya düzensizliği’ne meydan okuyucu bir eleştiri ve orijinal fikirleriyle çığır açıcı bir cevap yazmış. Sistemik Deprem küreselleşmenin rolünün kapsamlı bir tarihini sunarken, nelerin yanlış gittiğini ele alıyor ve bu rolün dönüşümü için ayrıntılı bir gündem ortaya koyuyor.”

-John L. Esposito, Georgetown Üniversitesi, Din Ve Uluslararası İlişkiler Profesörü

“Sistemik Deprem dünyamızı savaştan ve çevre felaketinden kurtarmakla ilgilenen herkesin okuması gereken başlıca eser olacak.”

-Celso Amorim, Brezilya Eski Dışişleri Bakanı  

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri