Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan Davutoğlu ile röportajdan neden kaçıyor?

Ahmet Hakan Davutoğlu ile röportajdan neden kaçıyor?

Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya’da yaptığı konuşmanın yankıları hala devam ediyor. Kendisini görevden alınan belediye başkanları konusunda köşeye sıkıştırmaya çalışan Devlet Bahçeli’ye “Terör defterini açarsak bazıları insan içine çıkamaz” diyen Davutoğlu’nun sözleri çok tartışılmıştı. Ahmet Hakan da bugün Hürriyet’teki köşesinde Davutoğlu’nun sözlerini irdeledi.

Davutoğlu’nun ne söyleyeceğini merak eden Ahmet Hakan neden onunla röportaj yapmayı denemiyor? Patronundan mı çekiniyor yoksa duyacağı gerçeklere mi hazır değil?

Ahmet Davutoğlu’na ‘neden konuşmuyorsun’ diye soran Ahmet Hakan’ın aslında yapacağı şey şuydu: Ahmet bey buyrun sizinle bir röportaj yapalım. Konuşalım. Bir gazeteci olarak Ahmet Davutoğlu ile röportaja yanaşmak istemeyen Ahmet Hakan, yine orta karışık bir yazı kaleme almış.

İşte Ahmet Hakan’ın “Hadi aç o defterleri Ahmet Davutoğlu” başlıklı yazısı…

Ahmet Davutoğlu şöyle dedi:

“Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa… Birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar! Açık söylüyorum. Neden mi? İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır”.

Böyle bir açıklamanın ardından…

Ahmet Davutoğlu’nun şu iki temel soruyu yanıtlaması şart oğlu şarttır:

SORU BİR: Madem o dönem insan içine çıkılamayacak olaylar oldu? Siz o dönem ülkenin başbakanı değil miydiniz? Niye hiç sesinizi çıkarmadınız? Niye müdahale etmediniz? Niye “hop” demediniz. Hepsini geçtim… Niye kamuoyuna dönüp de bir açıklama yapmadınız?

SORU İKİ: Defterlerin açılması için neyi bekliyorsunuz Sayın Davutoğlu? Yoksa “Konuşursam yer yerinden oynar” mı demek istiyorsunuz? Sizin o defterleri açmak gibi bir sorumluluğunuz yok mu? Defterlerin açılması için ille de sizin üzerinize mi gelinmesi gerekiyor? Bu nasıl iş?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz