Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan: Herkesin keyfi yerinde

Ahmet Hakan: Herkesin keyfi yerinde

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan köşesinde 31 Mart seçimini “Herkesin keyfi yerinde gibi” başlığıyla köşesine taşıdı. 

Hakan AKP’nin “Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de birinciyiz” diyerek memnun olduğu yere vurgu yaptıklarını yazdı. Ardından Hakan CHP’nin ise “Türkiye geneline zerre bakmayarak “İstanbul, İzmir, Ankara…  Görüyorsunuz. Başka söze gerek yok” demeyi tercih ettiklerini yazdı.  MHP’nin ise tutumunun tartışmaya açılamayacak olmasından memnun olduklarını belirterek İYİ Parti’nin hiç belediye kazanamamalarına rağmen “Sayemizde”  noktasına sığınarak durumu kurtarmaya çalıştıklarını ekledi.

Ahmet Hakan Erdoğan’ın balkon konuşmasını beğendi

Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasına da değinen Ahmet Hakan “Beğendim çünkü… ikna ediciliği kuvvetli, sistematiği iyi kurulmuş, matematiği sağlam bir konuşmaydı.” dedi. 

Erdoğan’ın konuşmasının kabahati millette değil, kendimizde arayacağız diyen, diyebilen bir konuşma olduğunu vurgulayarak kazanılmayan yeri kazanmış gibi gösteren bir konuşma olmadığını da ekledi. 

“Aman Ekrem İmamoğlu! Sakın yolundan sapma!”

Geçen ay yazdığı yazısından bahseden Ahmet Hakan “Adaylığı kesinleşmiş, çalışmalara başlamıştı o günlerde muhalif cephenin çokbilmişleri, İmamoğlu’nu pek beğenmiyorlardı.”  Dedi. Muhaliflerin İmamoğlu’nu fazla muhafazakar, fazla tavizkar, fazla alttan alıcı ve ideolojiden uzak bulduklarını belirtti. Ardından Hakan “İşte tam o sırada “Aman Ekrem İmamoğlu! Sakın yolundan sapma!” başlıklı bir yazı yazmıştım” diyerek tekrar köşesine yazısını yayınladı.

Ahmet Hakan: CHP’nin önünde iki yol var 

Hakan köşe yazısında CHP için iki tane yol sundu. Birinci yolda yerel seçimde kazandığı büyükşehirlerde bütün Türkiye’nin dikkatini çekecek bir performans sergilemeleri gerektiği ve “Beceriksiz CHP” imajını tuzla buz ederek Türkiye iktidarına giden yol olduğunu belirtti. Hakan bir diğer yolun Türkiye’nin dikkatini çekecek denli beceriksiz bir yönetim sergileyerek vatandaşın “Yandım Allah” diye iktidar partiye koşacak yol olduğunu köşesine ekledi.

Haber: Hakan Çakal

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz