Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan: İktidar bu sefer seçmenin sandığa gideceğine güveniyor

Ahmet Hakan: İktidar bu sefer seçmenin sandığa gideceğine güveniyor

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 31 Mart seçimlerinden beri gündemde yer alan İstanbul’daki seçimlerin yenilip yenilenmeyeceğini ve YSK’dan çıkacak kararların kimleri nasıl etkileyeceğini anlatan bir yazı kaleme aldı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Yenilenecek mi? Yenilenmeyecek mi?” başlıklı yazısında çevresindeki kişilerin büyük bir kısmının seçimlerin yenileneceğini düşündüğünü söyledi.

Ahmet Hakan’a göre seçim yenilenmez diyenlerin amacı seçimin yenilenmesini isteyenlerin seçimle ilgili şaibe imajını pekiştirmek ve yargının bağımsızlığına vurgu yapmak için imkan oluşturmaktan başka bir şey değil.

Hürriyet yazarı Hakan, olası bir yenilenme kararında iktidarın görevinin zor olduğunu ve bu kararın halka benimsetilmesi gerektiğini vurguladı. Hakan, iktidarın seçim yenilenirse sandığa gidecek olan seçmenlerinin artacağına ve işi daha ciddiye alacaklarına güvendiğini belirtti.

Ahmet Hakan’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

SON DURUM NEDİR: Bir araştırma yapılsa… “Seçim yenilenecek” diyenlerin oranı, “Seçim yenilenmeyecek” diyenlerin oranını kesinlikle aşar… Nereden mi biliyorum? Çevremdekilerin konuşmalarından… Arkadaşlarımın yüzde 70’i “Kesin yenilenecek” diyor. Ama durun bir dakika! Aman yanlış anlaşılmasın! “Seçim yenilenecek” diye tahminde bulunanların hepsi, seçimin yenilenmesini istemiyor!

YENİLENMEZ DİYENLER: Her şeye rağmen “Bu seçim yenilenmez” diye tahminde bulunanlar da var… Tahminleri bu doğrultuda olanlar şöyle diyorlar: “Siz bakmayın iktidar yetkililerinin seçim yenilensin diye ardı ardına açıklamalar yapmalarına… Onların asıl amacı, seçimin yenilenmesi değil… Asıl amaçları şu: Seçimle ilgili şaibe imajını pekiştirmek ve bağımsız yargı vurgusu yapmaya imkân bulmak…”

YENİLENME KARARI ÇIKARSA: İktidar blokunun işi hiç de kolay olmayacaktır. Çünkü YSK’nın aldığı kararın, hakka ve hukuka uygun olduğuna kamuoyunu ikna etmek gibi çok zorlu bir görevleri olacak…

İKTİDAR NEYE GÜVENİYOR: Sandığa gitmeyen AK Parti seçmenin bu sefer sandığa gideceğine güveniyor, bir…İstanbul’un kaybedildiğini gören AK Parti seçmeninin bu kez yeterince mobilize olacağına güveniyor, iki…“Nasıl olsa Binali Yıldırım kazanır” diye gevşek duran AK Parti seçmenin bu sefer işi sağlama alacağına güveniyor, üç…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz