Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan itirafı! Gelecek Partisi muhalefetin başını çekiyor

Ahmet Hakan itirafı! Gelecek Partisi muhalefetin başını çekiyor

Son günlerde yapılan örtük faiz artışları gibi Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da örtük bir itirafta bulundu. Ahmet Hakan yazı boyunca evine hırsız girdiği için neredeyse ev sahibini suçluyor. Bunu nasıl mı yapıyor? Gelecek Partisi’nin günlerdir kamuoyunda tartışılan argümanlarını hedef alarak.

AK Parti hükümetine son bir haftada yöneltilen en güçlü eleştirilerden biri şuydu. Dövize çevrilebilir mevduat diye sunduğunuz şey aslında Özal zamanında kullanıldı. Turgut Özal bu illetten ülkenin kurtulması için de bir açıklama yayınladı. Gelecek Partisi ekonomi kurmayı Kerim Rota, dövize çevrilebilir mevduat sisteminin duyurulduğu ilk dakikalarda bu gerçeği çok net bir şekilde koydu ortaya, hem de rahmetli Özal’ın kendi açıklamalarıyla.

Kerim Rota değil sadece Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmayları İbrahim Turhan ve Serkan Özcan başta olmak üzere pek çok isim dövize çevrilebilir mevduat sisteminin aslında örtük bir faiz artışı anlamına geldiğini söyledi. Bunu güçlü şekilde kamuoyunun da tartışmasını sağladılar.

Ahmet Hakan bu iki argümanı da çürütmeye çalıştı ancak görüldü ki ne bu konularda bir bilgisi var ne de milleti yazdıklarına inandırabilecek güvenirliği.

Ahmet Hakan’ın Gelecek Partisi demekten ölesiye korktuğunun bir kez daha ‘örtük’ şekilde itirafı olan o yazısından bir bölüm.

Küçük not olarak bir kez daha belirtelim. Hakan’ın eleştiri konusu yaptığı bütün o başlıkları ülke gündemine sokan Gelecek Partisi ekonomi kurmayları olmuştur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri