Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan Pelikancılara öyle bir salladı ki! Hilal Kaplan tweet silmek zorunda...

Ahmet Hakan Pelikancılara öyle bir salladı ki! Hilal Kaplan tweet silmek zorunda kalabilir

Depremin daha ilk dakikalarında Twitter’dan yardım çağrısı yapan ve milletten 10 liralık bağış isteyen Kızılay günün en çok eleştirilenlerinden biri olmuştu. Tesadüfe bakın ki Kızılay’ın tweetine ilk destek Pelikancı hesaplardan geldi. Hilal Kaplan “Aman 10 liran cebinde kalsın” diyerek garip bir tweet ile Kızılay’a destek olmak istedi.

Acılar henüz çok tazeyken Kızılay’ın kötü bir zamanlamayla paylaştığı mesaj deprem vergisi tartışmalarını da tetikledi.

Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise bugün köşesinde yazdığı eleştiriyle hem Kızılay’ı hem de Pelikancı yapıyı taca çıkardı.

Ahmet Hakan, depremin hemen ardından bağış isteyen Kızılay Başkanı’na ‘Bi dur be kardeşim bi dur’ başlıklı şu yazıyla sitem etti:

Daha ne olduğunu bilmeden depremzedelere yardım diyerek banka hesap numarasını burnumuza dayayan Kızılay… Bi dur be kardeşim.

– Canlar enkaz altında kalmışken ve depremin ilk şoku bile atlatılmamışken… İktidar karşıtı kampanyalar başlatan muhalif kardeş… Sen de bi dur.

– Herhangi bir işin ucundan tutmak yerine anında “iktidar karşıtları” ve “iktidar yanlıları” olarak kavgaya tutuşanlar… Bi durun yahu.

– Deprem bölgesine gelen bakanlara, “Kamuoyu algısı gayet iyi efendim” diyen Vali Bey… Millet can derdinde sen algı derdindesin… Sen de bi dur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri