Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan: Yalakalığa ya da madara etmeye odaklı gazeteci değilim

Ahmet Hakan: Yalakalığa ya da madara etmeye odaklı gazeteci değilim

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, geçtiğimiz günlerde televizyon programında bir araya geldiği Ekrem İmamoğlu ile geçen programının ardından gelen eleştirilere ve yandaş yorumu yapanlara sert bir üslupla cevap verdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Dinle beni ey iki taraf!” başlıklı yazısında hiçbir zaman yalakalık yapacak bir gazeteci olmadığını ve kimseyi madara etmek amaçlı gazetecilik yapmadığını söyledi. Hakan, ne Binali Yıldırım’a ne de Ekrem İmamoğlu’na yaranmak için bir harekette bulunmayacağını belirtirken, aynı şekilde kimsenin rezil olması için de özel olarak çaba sarf etmediğini vurguladı. Hakan, gazeteci olarak görevinin soru sormak olduğunu ve karşısında ki kişinin de verdiği cevaba göre bir muamele göreceğini ifade etti. Hakan, sorulara cevap veren kişilerin verdiği cevaba göre inişe geçebileceği gibi yükselişe de geçebileceğini dile getirdi.

Ahmet Hakan’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

 Bir taraf şöyle diyor:

“Abi adamı perişan ettin… Sinirlendi herif resmen… Gerçek yüzünü ortaya çıkardın…”

Öbür taraf şöyle diyor:

“Abi adam seni perişan etti… Ters köşe oldun… Yerlere serildin… Mahvetti adam seni…”

İki tarafa birden sesleniyorum: 

Dinle beni ey iki taraf!

Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben… Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben.

Binali Yıldırım karşıma çıktığında… “Aman da Binali Beyciğim… Yaman da Binali Beyciğim… Nasıl da oylarınızı çaldılar göz göre göre… Hırsız bunlar hırsız” falan diye goygoy yapmam.

“Binali Bey! Oylarımız çalındı diyorsunuz… Kim çaldı? Ne yani? CHP mi çaldı?”diye sorarım… Hem de üç kere üst üste sorarım…

Ekrem İmamoğlu karşıma çıktığında… “Aman da Ekrem Beyciğim… Yaman da Ekrem Beyciğim… Bir güneş gibi doğdunuz İstanbul’umuzun üstünüze… Güneşte leke var, sizde yok” falan diye goygoy yapmam.

“Ekrem Bey! Oyların tamamının yeniden sayılmasına niye karşı çıktınız” diye sorarım… Hem de üsteleyerek sorarım…

Ben soruyu sorarım… Cevap veren de verdiği cevaplarla… Ya perişan olur ya da büyük sükse yapar… Ya inişe geçer ya da yükselişe geçer… Ya bir yıldız gibi parlar ya da bir mum gibi söner…

Bu sonuçlardan hiçbiriyle zerre kadar ilgilenmem. Vallahi de ilgilenmem. Billahi de ilgilenmem.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz