Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan mutasyona uğramış! Külliye'deki yemeği öyle bir savundu ki

Ahmet Hakan mutasyona uğramış! Külliye’deki yemeği öyle bir savundu ki

Hürriyet’ten Ahmet Hakan koronavirüse aldırış etmeden düzenlenen yemeği akıl almaz gerekçelerle savununca “Ahmet Hakan da mutasyona uğramış” yorumları beraberinde geldi.

Koronavirüs mutasyon haberleriyle giderek daha fazla korku salarken Külliye’de sosyal mesafesiz tertiplenen sazlı sözlü yemek organizasyonu kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştı. Hürriyet’ten Ahmet Hakan koronavirüse aldırış etmeden düzenlenen yemeği akıl almaz gerekçelerle savununca “Ahmet Hakan da mutasyona uğramış” yorumları beraberinde geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak Başbakanı Kazımı onuruna verdiği yemek sosyal medyaya sızdırılınca bir anda gündem değişti. Eleştirilerin odağında aslında koronavirüs salgınına aldırış edilmeden ve sosyal mesafe gözardı edilerek böyle bir yemeğin verilmiş olması vardı aslında.

Yemek organizasyonu kamuoyunda rahatsızlık yaratırken Hürriyet yazarı Ahmet Hakan yemeği garip gerekçelerle savunmaya kalktı.

İşte Ahmet Hakan’ın koronaya aldırış edilmeden tertiplenen yemeği savunduğu o yazısından bir bölüm…

– BİR: Irak Başbakanı, ülkemizde konuk. Onun onuruna Külliye’de resmi bir yemek verilmiş. Irak’tan gelen konuklar ağırlanıyor. O yemekte bulunan biri, birtakım görüntüler çekmiş. Görüntüler öyle çekilmiş ki… Sanki gizli kapaklı bir iş yapılıyormuş izlenimi veriyor. Resmi bir yemekte bu laubaliliği kim yaptı acaba?

– İKİ: “Şaşaa” ve “debdebe” edebiyatı biraz fazla abartılmaya başlanmadı mı? Resmi yemeğe de “şaşaalı sofra” muamelesi mi yapılacak artık? Unutmayalım: Cumhurbaşkanı kim olursa olsun memleketimize gelen yabancı konuklara resmi yemek verecek. Muhalif olacağız diye fazla zorlamasak nasıl olur?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri