Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan'ın yalan, asılsız Kılıçdaroğlu yazısına Mehmet Bekaroğlu tepkisi

Ahmet Hakan’ın yalan, asılsız Kılıçdaroğlu yazısına Mehmet Bekaroğlu tepkisi

Ahmet Hakan yeni yıla yalan haberle merhaba dedi. Hürriyet’in en çok okunan yazarlarından biri olan Ahmet Hakan, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan bir videoyu seçim propagandası diye köşesine taşıyınca yoğun eleştiri aldı. Ahmet Hakan’nın 1 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan “Kılıçdaroğlu’nun vaaz gibi propaganda filmi” başlıklı yazısı tamamen montaj çıktı. Ahmet hakan gelen tepkileri “Ben bu reklam filminin “CHP’nin yerel seçim filmi” olduğunu yazmadım. Bu film, CHP adına yayınlanmış bir filmdir. Partiden bu filme yönelik tek kelimelik yalanlama gelmemiştir. Ayrıca ben bu reklam filmine yönelik olumsuz tek bir kelime etmedim. Filmi savundum.” savuşturmayı denedi. Ancak Ahmet Hakan’ın bir gazeteci olarak dersine çalışmadığı belliydi.

Mehmet Bekaroğlu’nun CHP ile yakın ilişki kurduğu ilk dönemde ilk röportajını Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a verdiğini de belirtmekte yarar var.

Ahmet Hakan’a bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’ndan geldi. Ahmet Hakan’ın yalan yanlış bilgilerle yazdığı “Kılıçdaroğlu’nun vaaz gibi propaganda filmi” başlıklı yazısına tepki gösteren CHP’li Mehmet Bekaroğlu Twitter’dan “Ah Ahmet Hakan ah…” diyerek tepki gösterdi.

Ahmet Hakan ile Mehmet Bekaroğlu arasında Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan ve montaj olduğu ispatlanan propaganda videosu üzerinden yaşanan tartışma aşağıdaki gibidir.

yalan haber yapan ahmet hakan ile mehmet bekaroğlu'nun kemal kılıçdaroğlu tartışması

Gerçek ne?

Sosyal medyada “İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart seçimleri için hazırlanan propaganda videosu” diye lanse edilen videonun montaj olduğu ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu videoda “Varlık ve mana”, “İslam’ın barış dini” gibi daha çok Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan duyulan cümleler kuruyor. Ancak videodaki görüntülerin hem CHP için çekilen eski reklam filmlerinden hem de Erzurum’da açılan İslam Eserleri Müzesi’nin açılış konuşmasından kesilerek oluşturulduğu ortaya çıktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz