Ana SayfaTürkiyeMeclis'in üstünlüğünü savunmak mandayı savunmakmış! Erdoğan'ın başdanışmanından skandal tweet

Meclis’in üstünlüğünü savunmak mandayı savunmakmış! Erdoğan’ın başdanışmanından skandal tweet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a danışmanlık yapan Ahmet Selim Köroğlu’ndan son derece tartışmalı bir tweet geldi. Köroğlu'na yanıt Sema Silkin'den geldi.

AK Parti başkanlık sisteminin bir çıkmaz sokak olduğunu kavradı. Ancak Erdoğan’a danışmanlık yapan bazı isimler bu büyük hatada ısrarla direterek Erdoğan’ı asla kazanamayacağı bir yarışa sokmakta kararlı. 

Başkanlık sisteminin Türkiye’ye maliyeti hantallaşan bürokrasi ve kriz geçiren bir ekonomi oldu. 

Yeni sosyoloji başkanlık sistemini ve AK Parti’yi gerçekliğin dışına iteliyor. Siyasal bir kırılım yaşanırken Erdoğan’a danışmanlık yapan Ahmet Selim Köroğlu’ndan son derece tartışmalı bir tweet geldi. Köroğlu mesajında Meclis’i savunmanın mandacılığı savunmakla eşdeğer olduğunu söyledi.

İşte Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu’nun o skandal sözleri:

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve 50+1 halka dayalı siyasetin önünü açmıştır. Parlamenter sisteme dönmek isteyenler ise egemenliği halkın iradesiyle kullanmak istemeyenlerdir.Bunlar hem gerici hem vesayetçi hem de mandacıdır.”

Sema Silkin tepki gösterdi

Köroğlu’nun bu sözlerine ilk tepkiyi Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin gösterdi.

AK Partinin Bahçeli ve Perinçek ile kurduğu ittifakın bir vesayet biçimi olduğunu belirten Ün, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün nerede yazdığına bakın önce. Buçuk ortaklarının vesayetine razı olanlar milletin meclisinin güçlenmesini isteyenlerden elbette rahatsız olurlar.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri