Ana SayfaTürkiyeKavala için 'tahliye' diyen Bülent Arınç'a Erdoğan'dan izin çıktı: Konuşabilirsin Bülent abi

Kavala için ‘tahliye’ diyen Bülent Arınç’a Erdoğan’dan izin çıktı: Konuşabilirsin Bülent abi

Ekonomideki kötü gidişi Erdoğan’ın kulağına fısıldayan kişinin Bülent Arınç olduğunu iddia ettiği yazısıyla büyük ses getiren gazeteci Ahmet Takan’dan sarsıcı bir iddia daha geldi. Ahmet Takan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kavala ve Demirtaş açıklamalarıyla hedef haline getkirlen Bülent Arınç’a “Konuşabilirsin Bülent abi” dedi.

Ahmet Takan Erdoğan, Arınç’a “konuşabilirsin Bülent abi” demiş… başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Takan Bülent Arınç yazısıyla gündem

Takan, “Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor” dedi.

Arınç’ın açıklamalarını da değerlendiren Takan, “Sadece Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın salıverilmesi değil söz konusu olan. Yakın zamanda hem de Anayasa Mahkemesi üzerinden daha geniş bir af kararı duyarsanız da şaşırmayın” yorumunu yaptı.

İşte Korkusuz gazetesinden Ahmet Takan’ın o yazısından bir bölüm…

” ‘Bülent abi’ ne demiş;

“Osman Kavala 2017’den beri 3 buçuk yıldır tutuklu. Ben iddianameyi okudum. Hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum. Tahliye edilmesi lazım. Bu iddianameleri okuduğumda çocuk bile yazmaz bunu dedim, cübbeyi bile giyesim gelmişti. Çıkması lazım. Ey hakim ve savcılar; Osman Kavala’nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım.”

‘Bülent abi’ nin bu açıklamaları kamuoyunda ‘Pek yakında Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala serbest bırakılacak’ algısının pekişmesine yetti de arttı. Peki durum gerçekten öyle mi?.. Saray kaynaklarıma sormak ve sizleri aydınlatabilmek için perde arkasını kurcalamaktan başka çarem yoktu. Yine öyle yaptım. Yazılmak kaydıyla ulaştığım bilgileri şöyle sıralayım;

Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor.

O bombaları, ‘Bülent Arınç yine vitesten atmış’ diye yorumlamayın. Yanılırsınız.

Sadece Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın salıverilmesi değil söz konusu olan. Yakın zamanda hem de Anayasa Mahkemesi üzerinden daha geniş bir af kararı duyarsanız da şaşırmayın.

İktidarın küçük ortağı MHP koridorlarında bugünlerde aşırı bir tedirginlik ve telaş hakim. Her odada ‘Acaba ne oluyor’ sorusuna yanıt aranıyor. ‘Tayyip Erdoğan vazgeçer’, ‘Vazgeçmez’ diye papatya falına bakılıyor. ‘Vazgeçecek olsa Devlet Bahçeli ile pikniğe mi gidilirdi?’.. O kadarını bilemem ama değerli okurların elinde bir parametre olsun diye ifade edeyim;

Yakın bir zaman içinde herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. Siz de şaşırmayın!..

Ha o zaman, ‘Bu iş herhalde oluyor’ diyecek kıvama geliriz. Ufukta görünen güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için biraz daha fazla umutlanabiliriz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri