Ana SayfaTürkiyeAhmet Taşgetiren: Çin'e mahkum olduk

Ahmet Taşgetiren: Çin’e mahkum olduk

Usta gazeteciler Ahmet Taşgetiren ve Mehmet Ocaktan, Karar TV'deki yayında gündemi değerlendirdi. İki ismin de ortak kanısı Türkiye artık Çin'e mahkum.

Usta gazeteciler Ahmet Taşgetiren ve Mehmet Ocaktan, Karar TV’deki yayında gündemi değerlendirdi. İki ismin de ortak kanısı Türkiye artık Çin’e mahkum.

Ahmet Taşgetiren ve Mehmet Ocaktan Buradan Bakınca’da sıcak gündemi değerlendirdi. Çin’in Doğu Türkistan zulmüne yönelik Türkiye’nin suskunluğunu, Taşgetiren şöyle yorumladı: Çin ile ilişkimiz bir tür diyete dönüşüyor. Çin, ‘ben sana aşı veririm ama sen de Doğu Türkistan gündemini devreden çıkar” diyor. Çin ile aşı ilişkimiz Doğu Türkistan iktidarı bu noktada suskunluğa mahkum ediyor.”

KARAR yazarları Ahmet Taşgetiren ve Mehmet Ocaktan, Buradan Bakınca’da, Doğu Türkistan’daki Çin işkencesini, Türk dış politikasını ve polis genelgesini konu aldı.

Taşgetiren: Çin’e mahkum olduk

Çin tarafından Doğu Türkistan’daki Uygurlara yönelik gerçekleştirilen işkence devam ediyor. Türkiye’nin bu zulüm karşısındaki suskunluğunun temel sebebini, Taşgetiren dile getirdi:

“Çin ile ilişkimiz bir tür diyete dönüşüyor. Çin, ‘ben sana aşı veririm ama sen de Doğu Türkistan gündemini devreden çıkar” diyor. Çin ile aşı ilişkimiz Doğu Türkistan iktidarı bu noktada suskunluğa mahkum ediyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri