Ana SayfaTürkiyeAhmet Hakan'ı da kaybettik! Kendi kendini yalanlama makinesine dönüştü

Ahmet Hakan’ı da kaybettik! Kendi kendini yalanlama makinesine dönüştü

Sadece 10 gün önce silahlı fotoğraf çektirenler için "bırakın, önemsemeyin gitsin" minvalinde sözler eden Ahmet Hakan'ın kendisiyle çelişmesi 10 gün sürdü.

Deniz Poyraz’ın ölümüyle sonuçlanan HDP saldırısı hakkında bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan, “Silahlı fotoğraflara dur demenin vakti geldi” dedi ancak sadece 10 gün önce yazdığı bir başka yazıda “Silahla poz veren kişilerden korkmayın” dediği ortaya çıktı.

Kendi kendini yalanlama makinesine dönüşen Ahmet Hakan’ın düştüğü dramatik durum sosyal medyaya  konu oldu.

HDP İzmir il binasında dün sabah düzenlenen silahlı saldırı da Deniz Poyraz hayatını kaybetti. Saldırgan Onur Gencer tutuklanırken, Gencer’in silahlı birçok pozu ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Onur Gencer’in silahlı fotoğraflarını göz önünde bulundurarak, “Silahlı külahlı fotoğraflara dur demenin vakti geldi” isimli bir yazı kaleme aldı. Dikkat çeken detay ise Hakan’ın 10 gün önce kaleme aldığı “Silahla poz veren kişilerden korkmayın” yazısı oldu. 

Hakan’ın 10 gün önce kaleme aldığı yazıda,”Sosyal medyada bazı tipler var. Silahla fotoğraf çektirmeye bayılıyorlar. Daracık pantalon, üstten üç düğme açılmış gömlek, ucu sivri bir iskarpin ve silah. Tabanca, tüfek, her türlü silah. Ey vatandaş, bu tiplerden sakın korkup çekinmeyin. Çünkü bu kişiler fotoğraf çektirirlerken, ellerine aldıkları silahı asla kullanmazlar. Daha doğrusu kullanamazlar, çünkü kullanacak olan göstermez” ifadeleri yer alıyor. 

Silahlı fotoğraflara şimdi tepki gösterdi

“Silahlı külahlı fotoğraflara dur demenin vakti geldi” başlıklı yazısında ise, “En son HDP’ye yönelik saldırının faili olan katilin fotoğrafları çıktı ortaya. Elinde silahla poz veriyor adam. Son zamanlarda öyle çoğaldı ki bu tür fotoğraflar. Eline silahı kapan pozunu veriyor. Makineli tüfekler, tabancalar falan. Bilmiyorum. Ruhsatsızsa…Zaten suç. Ama ruhsatlı olsa da suç sayılmalı. Çünkü güya kahramanlık şovu yapılan bı fotoğraflarla…Şiddet özendiriliyor. Şiddet yüceltiliyor. Şiddet propagandası yapılıyor. Buna bir dur demenin vakti geldi de geçiyor yani. Polisimiz savcımız bu konuya bir el atmalı” ifadelerini kullandı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri