Ana SayfaTürkiyeAK Gençlik'in Erdoğan reklamı tartışma yarattı

AK Gençlik’in Erdoğan reklamı tartışma yarattı

AK Parti'nin gençlik yapılanması AK Gençlik'in Cumhuhrbaşkanı Edoğan için hazırladığı reklam filmi ilgi yerine tepkiyle karşılandı.

AK Parti’nin gençlik yapılanması AK Gençlik’in Cumhuhrbaşkanı Edoğan için hazırladığı reklam filmi ilgi yerine tepkiyle karşılandı. 15 Temmuz’un sembollerinden bahsetdilirken Abdullah Tayyip Olçok’a yer verilmemesi de tartışma yarattı.

Hem İslam tarihinin hem Erbakan gibi Türkiyesi’nin siyasi hayatının sembol isimlerinin fotoğraflarının birleşerek Erdoğan’ın yüzünü oluşturması fikri sosyal medyada beğenilmedi.

Gelecek Partisi’nin iletişim ajansının başındaki isim olan Taha Ün, “Abdullah Olçok, Halil Kantarcı gibi isimler videoda neden yok” diye sordu. Taha Ün, AK Gençlik’in reklam filmini şu cümlelerle eleştirdi:

Hz. Ali, Mus’ab Bin Umeyr gibi Sahabelerin, Selahaddin-i Eyyübi gibi İslam Kahramanlarının, Merhum Liderimiz Necmeddin Erbakan gibi isimlerin filmin sonunda birleşip Sn. Cumhurbaşkanını oluşturması nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Mustafa Gözel: Ürperdim

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel de reklamı izlediğinde ürperdiğini şu sözlerle dile getirdi:

Başta sandım ki rol-model büyüklerimiz sıralanmış ve neticesinde bu birikim ve miras üzerine kurulan bir medeniyetin gençlerisiniz denecek.. Fakat “sensin” ibaresinin gençliğin şahsımanevisi için değil de bir şahıs için kullanıldığını görünce ürperdim.. Sonumuz hayrolsun.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri