Ana SayfaTürkiyeAK Part... Şey pardon.. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Bilim ve Sanat Vakfı açıklaması

AK Part… Şey pardon.. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Bilim ve Sanat Vakfı açıklaması

Bilim ve Sanat Vakfı’nın yönetimine el konmasının ardından siyaset, sanat, sivil toplum ve medya dünyasından karara tepkiler yağmış; tepkiler üzerine Vakıflar Genel Müdürlüğü Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayımlamıştı. Genel Müdürlük, 21 Ocak tarihinde yayımladığı ilk açıklamada, vakfın selametini düşünüyormuşçasına bir üslup sergileyerek “vakfın hukukunun korunmasını” gerekçe göstermiş, bu açıklama üzerine tepkiler artarak devam etmişti. İşte Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yaptığı ilk açıklama;

Bu açıklamanın peşinden tepkinin dozu daha da artınca, tepkiler üzerine Vakıflar Genel Müdürlüğü bugün bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı. Yine Twitter üzerinden yapılan açıklamanın metnini okuyanlar, sosyal medyada verdikleri tepkilerde, bunun tarafsız kalması gereken bir kurumun açıklaması olamayacağını adeta bir siyasi metin okuduklarını söylediler.

Sosyal medyada siyasetçi, sanatçı ve STK Temsilcilerinin, eleştiri oklarından bir kez daha nasibini alan Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, vakfa kırk yıla yakındır emek veren insanları töhmet altında bırakması bir yana kullandığı dil itibariyle de Şehir Üniversitesi’ne el konması sürecinde ki iktidar kanadından gelen yazılı ve sözlü açıklamaların dilini hatırlatması nedeniyle tekrar eleştiri oklarının hedefi oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri