Ana SayfaTürkiyeAK Parti Adıyaman eski il başkanı Seyfettin Bilen de istifa etti

AK Parti Adıyaman eski il başkanı Seyfettin Bilen de istifa etti

Uzun süre AK Parti için çalışmış, Adıyaman İl Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş olan Seyfettin Bilen de Davutoğlu ile birlikte istifasını sunan isimler arasında yer aldı.

Seyfettin Bilen istifa mektubunda “Son yıllarda Ak Parti’nin kuruluş felsefesinden, değerler ve ilkeler siyasetinden koptuğuna üzülerek şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

İşte AK Parti eski Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen’in istifa mektubu:

Ülke, Millet ve Devlet ile ilgili fikri siyaset tahayyülümün tatbik zemini ve ortamı olarak gördüğüm ve yeniden yeni bir medeniyet inşası iddiası ile erdemliler hareketi olarak başlayan Ak Parti’de farklı görevlerde bulundum ve akabinde il başkanı olarak görevime devam ettim. 

Bütün görevlerim esnasında tüm teşkilat üyeleri ile birlikte değerle ve ilkeler siyasetini diri tutmak, insanımızın umutlarını karşılıksız bırakmamak için kolektif ruhu önceleyerek samimiyet ve gayretle yoğun emek verdim. 

Ancak son yıllarda Ak Parti’nin kuruluş felsefesinden, değerler ve ilkeler siyasetinden koptuğuna üzülerek şahit oluyoruz. Bu kopuş ilkelerin ve değerlen yeniden mihenk olması için çaba gösteren, telkin, tavsiye ve önerilerde bulunan partinin genel başkanlığını, ülkenin dışişleri bakanlığını ve başbakanlığını yapmış; ilmi, bilgeliği, samimiyeti ve tevazusu ile gönüllerde yer edinmiş Sayın Ahmet Davutoğlu ile beş arkadaşını partiden ihraç etme  noktasına vardı. 

Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bütün tespitlerini, değerlendirmelerini ve çağrılarını haklı buluyor ve harfiyen katılıyorum.

Ak Parti’de özeleştiri kültürünün kalmadığını, değerlerin, ilkelerin ve ideallerin flulaştığını, hatta kişisel ikbal gayretlerinin öncelendiğini, milletin umutlarına ve yüreğine dokunmayan bir siyaset yürütüldüğü görüyorum. Evrilen Ak Parti siyasetinin fikri ve siyasi tahayyüllerime ve millete hizmet etme idealime uygun  olmadığını düşündüğümden Ak Parti üyeliğimden istifa ettim. 

Birlikte çalıştığımız, emek verdiğimiz, ter döktüğümüz mahalle temsilcisinden, kademe başkanlarına kadar bütün teşkilat üyelerine ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 

Toplumun ve ülkenin geleceği için sorumluluğum artarak devam etmektedir. Yeniden ihya ve inşa için ortak akıl ve kolektif ruh zemininde oluşturacağımız birlikteliğimizin devam etmesini umuyorum. 

Gelecek dönemlerde de yeni başarı hikayeleri ile sorumluluğumuzu hep birlikte yerine getirebileceğimizden eminim. 

Bu inanç ve bilinçle selam ve saygılarımı arz ederim. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz