Ana SayfaTürkiyeSon anket hem AK Parti'yi hem MHP'yi üzdü

Son anket hem AK Parti’yi hem MHP’yi üzdü

Avrasya Araştırma’nın yayınladığı son anket hem AK Parti’yi hem MHP’yi üzecek verilere sahip. Cumhur ittifakı son anket sonuçlarına göre yüzde 50’nin altında. Üstelik AK Parti’nin oyları da her geçen gün daha fazla eriyor.

AK Parti’nin oyları eriyor

Son seçim anketlerinde AK Parti MHP ittifakının oy oranı yüzde 50’nin altında kaldığı, AK Parti’nin oylarının ise eridiği görüldü

Avrasya Araştırma’nın son seçim anketine göre, Cumhur İttifakı’nın oyları tek başına iktidar olmaya yetmiyor. Ankette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olması halinde, AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüksek oy alması dikkat çekti.

Cumhur ittifakının oyu yüzde 46 bile değil

Genel seçimlere yönelik ankette yurttaşların yüzde 27,5’i AK Parti’ye oy vereceğini belirtirken, CHP’nin oy oranı ise yüzde 20,1 olarak belirtildi. Kararsızlar dağıtıldığında ise AK Parti’nin oy oranı yüzde 37,26’ya, CHP’nin oy oranı ise yüzde 27,24’e çıkıyor.

Ankete göre, Milletvekilliği Genel Seçimi’nde Cumhur İttifakı yüzde 45,79 oranında görülürken, Millet İttifakı yüzde 39,43 olarak görülüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri