Ana SayfaTürkiyeAK Parti birden Kürtleri hatırladı

AK Parti birden Kürtleri hatırladı

Uzun çok uzun bir zamandır Ak Parti’ye hem kızgın hem de kırgın olan hatta öfke duyan Kürtler yeniden gündemde.

Uzun çok uzun bir zamandır Ak Parti’ye hem kızgın hem de kırgın olan hatta öfke duyan Kürtler yeniden gündemde. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin bugün kaleme aldığı yazı, “AK Parti birden Kürtleri hatırladı” şeklinde yorumladı.

İstanbul seçimlerinin kaybedilişi Kürtlerin AK Parti’ye duyduğu öfkenin en net göstergesi olarak kayıtlara geçerken, Hürriyet yazarı Selvi’den de bu durumu doğrulayan bir yazı geldi.

Selvi, “AK Parti, HDP ile birlikte Kürtlerden en çok oy alan parti. Daha da önemlisi AK Parti, Kürtlerden oy alamadığı seçimleri kaybediyor. İstanbul örneğinde olduğu gibi. Erdoğan o nedenle ilkbahara kadar bütün bölgeyi gezme kararı alıyor. 1- Kürt seçmen politik bilinci çok yüksek bir seçmendir. 2- Kürt seçmen sadece bölgede yok. Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde de var. Kürtler Erdoğan’ı, Erdoğan da Kürtleri sever. Kürtlerle Erdoğan arasında güçlü gönül köprüleri vardır. Onun için Erdoğan’ın bölgeyi gezme kararı yerinde ama genel siyasete ve kadrolara dönük mesajların da verilmesini beklerler” yorumunda yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri