Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'nu sansürlemek için herkes seferber oldu! Tunceli Valiliği'nden NTV'ye kadar...

Davutoğlu'nu sansürlemek için herkes seferber oldu! Tunceli Valiliği'nden NTV'ye kadar…

Tunceli’de Ahmet Davutoğlu’nun başınıda olduğu Gelecek Partisi’nin reklamlarının kaldırıldığı konuşuluyor. Gazeteci Çağlar Cilara, reklamların Tunceli Valiliği’nin talimatıyla kaldırıldığını belirtti. Sadece valilik de değil NTV’nin de reklam sözleşmesi yapmasına rağmen Gelecek Partisi’nin reklamlarını yayınlamadığı gelen bilgiler arasında.

Gül’e yakın İlbank Holding de

Abdullah Gül’e yakın İlbak Holding’in de sansürcüler arasında olduğu iddia edildi. Ankara’da belediyeye ait reklam alanlarının işletim haklarına sahip olan İlbak Holding’in de Ankara’da Ahmet Davutoğlu’na tüm reklam mecralarından ambargo uyguladığı edinilen bilgiler arasında.

Yeni parti hazırlıklarının başladığı ilk günden Gelecek Partisi’nin kamuya duyurulduğu güne dek hatta bugünlere kadar yoğun bir baskı ve karartmayla karşı karşıya kalan Davutoğlu’nun AK Parti’de nasıl bir paniğe yol açtığı da gelen ‘sansür’ haberleriyle bir kez daha ortaya çıktı.

Çağlar Cilara twitter’dan Ekşi Sözlük’e de link vererek şu bilgileri paylaştı:

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partinin Tunceli’de valilik talimatıyla reklamları kaldırılmış. Daha sonra aldığım bilgilere göre NTV sözleşmesi yapılan reklamı iptal etti. Gül’e yakın İLBAK Holding Ankara’daki açık hava reklamlarını önce verdi sonra vazgeçti.

Sadece Tunceli Valiliği de değil. NTV’nin de Gelecek Partisi ile reklam sözleşmesi yaptığı ancak reklamlarını göstermediği iddia ediliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz