Ana SayfaTürkiyeAK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak istifa mı diyor?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak istifa mı diyor?

Merve Görgün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasından Fatih Portakal’a canlı bağlandı. Fatih Portakal İstanbul İl Başkanı’na karşı protesto olup olmadığını sordu. Fox muhabiri Merve Görgün Bayram Şenocak için ‘istifa’ sloganları atıldığını söyledi. AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan AK Partililer, Binali Yıldırım’a destek sloganları atarken AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’a istifa çağrısında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak istifa edecek mi?

İstanbul’da 31 Mart’ın ardından istifası gündeme gelen AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak’ın, İstanbul’un daha büyük bir farkla ikinci kez kaybedilmesinin ardından istifa edip etmeyeceği tartışılmaya başlandı.

Tekrarlanan İstanbul seçimi, Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nun açık ara farkla kazanmasıyla sonuçlandı. Gözler, 31 Mart’ın ardından ikinci kez kaybeden AK Parti’ye çevrildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak istifa mı diyor?

31 Mart’ta alınan başarısız sonucun ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın istifası gündeme gelmişti. Parti içinde ciddi tartışmalara neden olan Şenocak’ın istifası, AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’a sorulmuştu. 23 Haziran’da sandıkta bir kez daha kaybeden AK Parti teşkilatlarında Bayram Şenocak’ın adı yeniden konuşulmaya başlandı. 

31 Mart seçimlerinin ardından basının karşısına geçen Binali Yıldırım’a AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın istifası sorulmuştu Yıldırım’ın diğer sorulara yanıt verip bu soruyu geçiştirmesi dikkat çekti.

Yıldırım, bir başka gazetecinin “AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’la aranızda sorun olduğu yönünde iddialar var. Bunlar için neler söyleyeceksiniz?” sorusuna da “Görüyorsunuz yan yana oturuyoruz. Dedikodulara göre amel edilmez” şeklinde cevap verdi.

Berat Albayrak’a yakın bir isimdi

31 Mart’ta alınan başarısız sonucun ardından AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın istifası gündeme gelmişti. Parti içinde ciddi tartışmalara neden olan Şenocak’ın istifası, AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’a sorulmuştu. Yıldırım, bir başka gazetecinin “AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’la aranızda sorun olduğu yönünde iddialar var. Bunlar için neler söyleyeceksiniz?” sorusuna da “Görüyorsunuz yan yana oturuyoruz. Dedikodulara göre amel edilmez” şeklinde cevap vermişti.

31 Mart’ta olduğu gibi bu seçim gecesinde de AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın yanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bulunuyor.

AK Parti kulislerinde uzun süredir konuşulan bir konu ise, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak’ın seçim sürecinde uyumsuz olduğu iddiası. Bunun nedeni olarak, AK Parti’nin İstanbul İl Başkanlığı’na Binali Yıldırım’ın istediği isim yerine, Berat Albayrak’ın istediği Bayram Şenocak’ın atanması gösteriliyor. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz