Ana SayfaTürkiyeAK Parti İstanbul'da Osman Nuri Kabaktepe dönemi

AK Parti İstanbul’da Osman Nuri Kabaktepe dönemi

AK Parti İstanbul İl Kongresi öncesi il başkanlığı için tek adayın Osman Nuri Kabaktepe olacağı açıklandı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın dün Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile tekrar aday olmayacağını duyurması üzerine gözler AK Parti’ye çevrilmişti. İl başkanlığı için kimin aday olacağı merak konusu olurken beklenen açıklama bugün geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, dün yaptığı yazılı açıklama ile “24 Şubat Çarşamba gerçekleştireceğimiz AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağımı, görevimi başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi tüm kamuoyuna duyururum” diyerek tekrar aday olmayacağını belirtmişti.

Bugün yapılan açıklamada ise AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, İstanbul İl Başkanlığı için Osman Nuri Kabaktepe’nin aday olacağını açıkladı.

Kandemir, yaptığı açıklamada “”24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir” ifadelerini kullandı.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri