Ana SayfaTürkiyeAK Parti Konya'da Davutoğlu paniği! Her şeyi denediler ama sonunda pes ettiler

AK Parti Konya’da Davutoğlu paniği! Her şeyi denediler ama sonunda pes ettiler

Gelecek Partisi bugün Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla Konya İl Başkanlık binasını hizmete sokarken Konya’da on binlerin katılım göstermesi AK Parti’yi paniğe sevk etti.

Gerek on binlerce Konyalının gerekse şehir dışından gelen partililerin katılımıyla saat 14:00’te başlayacak tören öncesi partililer Davutoğlu’nu karşılamak için kentin girişinde binlerce araçlık bir konvoy oluşturdu. Hatırlanacağı gibi Konya Valiliği geçen hafta durduk yere bir konvoy yasağı getirmiş, sonrasında ise geri adım atmak durumunda kalmıştı.

Ardından AK Parti, Konya Selçuklu ilçe kongresini de 7 Mart’a denk getirmiş hatta kongrenin başlangıç saatini de Gelecek Partisi’nin il başkanlığı açılışını duyurduğu saatle aynı olarak belirlemiş ve kongre başlangıç saatini 14:00 olarak duyurmuştu.

İki bakan da Konya’ya geliyor

AK Parti tarihinde görülmemiş şekilde bir ilçe kongresi için iki bakan birden Konya yolunu tutmaya karar verdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da AK Parti Selçuklu İlçe Kongresi için Konya’ya gelen isimler arasında.

Belediye, açılış alanını trafiğe kapattı

Engelleme çabaları sadece AK Parti Konya ile de sınırlı kalmazken Selçuklu Belediyesi de boş durmadı. Gelecek Partisi’nin Konya İl Başkanlığı önüne on binlerin gelmesi üzerine alana bir çöp kamyonu yollayarak trafiği kapatan kamyon daha sonra trafiğin kent genelinde kitleneceğinin anlaşılması üzerine alanı terk etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri