Ana SayfaTürkiyeAK Parti korkusu Cemal Enginyurt'u MHP'den ihraç ettirdi

AK Parti korkusu Cemal Enginyurt’u MHP’den ihraç ettirdi

AK Parti'yi ve Tarım Bakanı'nı eleştirdiği için disiplin kuruluna sevk edilen Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi.

Tarım Bakanı’nı en üst perdeden eleştiren MHP’li Cemal Enginyurt partisinden ihraç edildi. Enginyurt ihraç kararının ardından sık kullandığı twitter’dan olay açıklamlar yaptı.

MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt şu sözlerle isyan etti: “MHP den ihraç ettiniz! ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. ÜLKÜCÜLERİN SESİNİ KİMSE KESEMEZ. MİLLET,DEVLET VE ORDULULAR İÇİN,HEP DOĞRULARI KONUŞAN OLACAĞIM.”

Ayrıca Enginyurt, Bahçeli’ye seslenerek, “Allah razı olsun Sayın Devlet Bahçeli! İyi ki, halkımızın derdini söylediğim, Fındık üreticisin hakkını savunduğum, Orduluya sahip çıktığım için ihraç ettin. Liderimiz olarak seni sevdim, sevmeye devam edeceğim. Allah inanan ve doğru olanların yanındadır. Üzüldüm!Keşke helalleşseydik” dedi.

Cemal Enginyurt ve istifa açıklaması

“Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur ittifakından başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri