Ana SayfaTürkiyeAK Parti kuruluş felsefesine mi dönüyor? Sevilay Yılman'ın yazısı geceye ateş topu...

AK Parti kuruluş felsefesine mi dönüyor? Sevilay Yılman’ın yazısı geceye ateş topu gibi düştü

Ahmet Davutoğlu’nun manifestosundan beri AK Parti’nin fabrika ayarlarına, kuruluş felsefesine dönüp dönemeyeceği, bu yönde bir irade gösterip gösteremeyeceği ciddi şekilde tartışılır oldu. Bugün bu meseleyi kaleme alan isimlerden biri de Habertürk yazarı Sevilay Yılman oldu.

İşte Sevilay Yılman’ın AK Parti fabrika ayarlarına dönebilir mi yazısı

Geçtiğimiz Cumartesi Trabzon’un turistik bölgesi Uzunyayla’da yaşanan skandalı kaleme aldığım yazıma epeyce bir geri dönüş aldım.

Tabii bu geri dönüşlerden kastettiğim sosyal medyada verilen tepkiler değil.

Orada da epeyce bir tartışıldı yazdıklarım ama benim geri dönüşten kastım bizzat şahsıma özel olanlardı. 

isim veremiyorum ama bunlardan özellikle bir tanesi çok önemliydi. 

Yazdıklarıma başından sonuna kadar katıldığını söyleyen bu kişi AK Parti kurucularından olan ve halen de AK Parti de aktif siyaset yapanlardan biriydi. 

“Normalde yazarları arayıp fikrimi paylaşmam ama öyle doğru ve güzel noktalara temas etmişsiniz ki yazınızda… Okuduğumda bütün düşüncelerimin karşılığını bulduğum için arıyorum sizi… Çok ama çok doğru tespitler ve biz parti olarak bu tespitler ışığında biran evvel önlem alıp gittikçe yükselen ırkçılık belasının önüne geçmeliyiz” dedi. 

Konuştuk epeyce… Uzun uzun… 

Özellikle son seçimler sonrası ortaya çıkan tablonun müsebbibinin aşırı milliyetçi ve agresif politikalardan kaynaklı olduğunu gördüklerini ve bunun da partide büyük rahatsızlık yarattığını ve bu rahatsızlığın giderilmesi için de biran evvel partinin kuruluş yıllarında ki fabrika ayarlarına geri dönmesi gerektiğini aktardı. 

Yani bir bakıma benim her daim dile getirdiğimi bana anlattı AK Partili bu isim. 

Anlattı ama partisinin o fabrika ayarlarına geri dönebilmesi adına yapılması gerekenlerin neler olduğunu sorduğumda söyledikleri ile beni ikna edemedi. 

Çünkü diyor ki; “Dil değişecek… Dilimizi milliyetçi söylemlerden arındıracağız… Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm AK Parti mensupları olarak eskiden olduğu gibi toplumun her kesimini kucaklayıcı o dile geri döneceğiz…”

Söylediklerinde samimi olduğundan hiç şüphem yok ayrı konu ama toplum son dönemde öyle bir hale geldi ki kutuplaşma hususunda… 

Sadece dilde ki eskiye dönüş toplumu eski haline dönüştürür mü işte ondan emin değilim… 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz