Ana SayfaTürkiyeAK Parti medyası sil baştan! Erdoğan neşteri vuruyor! Çanlar İbrahim Karagül için...

AK Parti medyası sil baştan! Erdoğan neşteri vuruyor! Çanlar İbrahim Karagül için mi çalıyor?

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ilginç bir izlenim yazısı kaleme aldı. Aydemir’e göre AK Parti’yi kabine değişikliği kadar büyük de bir medya değişimi bekliyor. Yerel seçimlerde kaybettiren saldıran medya dili, AK Parti’de kredisini tüketmiş olabilir. AK Parti’nin sorgulayacağı isimlerin başında İbrahim Karagül, Hilal Kaplan ve Turgay Güler mi geliyor?

Ankara temsilcisi Bülent Aydemir, “Bir kere büyük değişiklikler olmak zorunda. Yapılır, yapılmaz konusunda değilim. Ben AK Partili yetkililer ile temas ettim. Temaslarımdan çıkardığım sonuç mesajın alındığı yönünde. Bunun gereği yapılacak mı, ne zaman yapılacak, beklentileri karşılayacak mı bunlar merak ediliyor” diye yazdı.

Siyasi analizler yapan çoğu gazeteciye göre AK Parti’nin 31 Mart seçim sonuçlarını kabul etmeyip tekrar yapılmasını istemesi büyük hataydı. Elbette bu hatada AK Parti medyasının da büyük payı vardı. Çünkü 31 Mart’ta 13 bin farkla kaybeden AK Parti 23 Haziran’da 800 bin fark yedi.

23 Haziran seçimlerindeki başarısızlık ve AK Parti medyası denince de akla elbette Turgay Güler, İbrahim Karagül ve Hilal Kaplan isimleri geliyor.

AK Parti tabanının büyük değişiklikler beklediğini söyleyen Bülent Aydemir, şu ifadeleri kullandı: 

Pansuman için birkaç isim değişikliği olursa yeterli olur mu, bir kere parti tabanında bir beklenti var. Büyük bir değişim olmalı, sadece isimler değil siyaset dili de değişmeli. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde AK Parti şunu gördü; bu siyaset dili AK Parti’ye kaybettiriyor. Siyaset dilini medya dilinden ayırmıyorum. AK Parti’yi destekleyen medya gruplarında kullanılan dil, söylemler de siyaseti etkiliyor. Buralarda değişim yapılması gerekiyor. Kabine yapısında, parti teşkilatında, seçmenle cumhurbaşkanının etkileşiminde değişiklik olacak. Belki cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısını arttırarak bu etkileşimi sağlayacak bir mekanizma kurulması tartışılıyor. Meseleleri hafifleterek veya hiçleştirerek bir sonuç alınamayacağını AK Parti çok net anlamış durumda. Seçim sonuçları analiz ediliyor, raporlar hazırlandı. Cumhurbaşkanı’nın Anadolu ziyaretleri sonrası düğmeye basacağını düşünüyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz