Ana SayfaTürkiyeAK Parti-MHP ittifakına karşı çıkan Davutoğlu MHP'nin hedefinde!

AK Parti-MHP ittifakına karşı çıkan Davutoğlu MHP’nin hedefinde!

Akif Beki, Yavuz Oğhan ve İsmail Saymaz’ın programına konuk olan ve AK Parti’nin MHP ile ittifak kurma kararının isabetsiz olduğunu bir kez daha vurgulayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “AK Parti’nin girdiği ittifak ilişkilerine karşı çıktığımı ilk günden beri söyledim. unu geçen sene Cumhurbaşkanlığı seçi öncesinde Mart ayında Erdoğan’a da aktardım. Bu ittifak ilişkisinin AKP’nin doğasını bozmakta olduğunu ve MHP’ye oy kaçırmaya neden olacağını anlatmaya çalıştım. Bundan dolayı Bahçeli’nin bana öfkelenmesini anlarım.” demişti.

MHP’nin gazetesi olarak bilinen Türkgün bugün Türkiye’de 3 dönem Başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan bir manşetle çıktı. Ahmet Davutoğlu için “Yeni işi fesatlık” diyen Türkgün gazetesi Davutoğlu’nu “Tarihin en başarısız siyasi figürü” olarak nitelendirdi.

MHP’nin Türkgün gazetesi “Yeni işi fesatlık” manşetiyle çıktı. Gazete haberinde “Sabık Başbakan Davutoğlu, yetersizliğinin ve dış politikadaki yanlışlarının Türkiye’ye ödettiği ağır bedellerin hesabını vermek yerine, Cumhur İttifakı’nı bozmak için fitne çıkarmaya ve MHP’ye sataşarak gündemde kalmaya çalışıyor” dedi.

Gazetenin haberinde şu satırlar yer aldı:

“MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ‘Davutoğlu, ‘MHP, AK Parti tabanına hortum bağlamış’, ‘MHP ile ittifak bitirilmeli’ gibi temelsiz ve akılsız açıklamalarla aklınca hedef şaşırtmakta. Uluslararası aktörler adına seçmen tabanında anafor oluşturarak kendi partisinin altını oyma vazifesini ifa ederken; asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır’ dedi.

Yalçın ‘Mazul ve sakut olmakla maruf eski başbakanın; MHP gündemli ama aslında AK Parti hedefli tespit ve değerlendirmelerinin amacı, elbette partisinin hayrı ve selameti değildir. Davutoğlu’nun hedefinde Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi 2023’e taşıma potansiyelini yok etmek ve Sayın Cumhurbaşkanının yeniden seçilmesiyle sürecek istikrarı şimdiden baltalamak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bu yolla zarar vermek vardır’ diye konuştu.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz