Ana SayfaTürkiyeAK Parti - MHP koalisyonunu bozarsa Tayyar ve Kuzu bozar! 2 tweet...

AK Parti – MHP koalisyonunu bozarsa Tayyar ve Kuzu bozar! 2 tweet MHP'yi küplere bindirdi

Şamil Tayyar ve Burhan Kuzu’nun Elazığ depremiyle ilgili attığı tweetmler MHP’nin önde gelen isimleri tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Elazığ Sivrice’de meydana gelen deprem sonrası AK Parti’li eski milletvekilleri Şamil Tayyar ve Burhan Kuzu’nun sosyal medya paylaşımlarına MHP sert şekilde tepki gösterdi.

Şamil Tayyar ve Burhan Kuzu’nun mesajları kızdırdı

Şamil Tayyar, twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Deprem gibi doğal afetlerde kriz yönetme ve koordinasyon becerisi önemli. 1999 depreminde çöken devlet, bu kez ayakta. Sınırlı sayıda provokatörü saymazsak, iktidarı, muhalefeti birlikte. Allah birliğimizi daim kılsın. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diliyorum” ifadelerini kullandı.

Burhan Kuzu ise, “Sırf muhalefet yapmak için, insanların acısı üzerinden siyaset yapanlar var. Bunun adı vicdansızlıktır. Allah’a havale ediyorum. 17 Ağustos depremi sonrası dönemin Ecevit hükümeti, depremzedeler için gelen yardım paralarıyla memur maaşlarını ödemişti. Unutmayalım!” şeklinde ifadeler kullandı.

MHP’nin yanıtı sert oldu

1999 depremi sırasında koalisyon hükümetinden olan MHP’den, AKP’li Tayyar ve Kuzu’nun iddialarına sert yanıt geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Hidayet Vahapoğlu, İzzet Ulvi Yönter ve Mevlüt Karakaya ile MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü ve İYİ Parti Mersin milletvekili Behiç Çelik, sosyal medya hesaplarından Tayyar ve Kuzu’ya yanıt verdiler.

Bir yerlere mesaj vereceksen bile vicdanlı ol

MHP’li Vahapoğlu, “Hafıza çökebilir, akıl kaybedilebilir. Bir yerlere mesaj verip ilişkini düzelteceksen bile vicdanlı ol. Bu deprem o deprem değil, mukayese edilemez. O tarihte MGK Gen. Sekliğinde kriz merkezinde görevli idim. Devlet çökmedi.100 yılın felaketi dünyanın gıpta ettiği şekilde yönetildi” diyerek Şamil Tayyar’a yüklenirken, MHP’li Yönter ise, “İddian asılsızdır! Zor ve acılı günlerde yalanlarla sinirleri geriyorsun. Ayıp!1999’da büyük bir yıkım ve enkaz devlet-millet kenetlenmesiyle kaldırıldı. Depremi siyasileştirmek acziyet ve art niyetliliktir. 1999’da Devlet Bahçeli vardı, unutma ki, o varken devlet zaten çökmezdi” ifadelerini kullandı.

Çöken devlet talihsiz bir ifade

MHP’li Karakaya da Şamil Tayyar’ı eleştirerek, “Devlet, millet üzerine kurulu bir organizasyon, yani tüzel bir varlık olup seçilmiş hükümetlerce sevk ve idare edilir. Teminatı Asil Türk Milleti’dir. 15 Temmuz bunun en son örneğidir. ‘Çöken devlet’ talihsiz bir ifade olmuş. Devlet 1999’da ayaktaydı, bugün de öyle @samiltayyar27” ifadelerini kullandı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da hem Burhan Kuzu’ya hem de Şamil Tayyar’a yanıt verdi.

Burhan Kuzu 1999 depremi üzerinden siyaset yapıyor

Burhan Kuzu için, “Sayın Burhan Kuzu, sizin de 1999 depremi üzerinden siyaset yapma huyunuz nüksetmiş, ayıp etmişsin. Depreme yardım paralarıyla maaşlar ödendi ifadeniz doğru değil, uyduruk bir itham. Bu yalanlardan ne umuyorsunuz?” diyen MHP’li Akçay, Şamil Tayyar için ise, “Yalan söylüyorsun, 1999 depreminde devlet dimdik ayaktaydı ve dünyaya örnek bir çalışma gösterdi. Bugün provokasyon yapan sınırlı sayıda kişilerden bir farkın yok” dedi.

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü de Tayyar ve Kuzu için sert çıktı. Kuzu için, “Türkiye’nin en hafif meşrep profesörü. Bir taraftan deprem üzerinden siyaset yapanlari eleştirip aynı pişkinliği kendisi yapıyor 99 depremi üzerinden. Bir Ülke büyük bir felaketi nasil nasıl atlatabilir sorusuna verilen en başarılı cevaptır 57. Hükümetin 1999 daki dirayeti” diyen Sözlü, Şamil Tayyar için de “Şamil ne düşük adamsın. 99 Marmara depremi ile kıyaslamaya utanmıyor musun. Nasıl büyük bir felaketti. 1998 Ceyhan depremi bile daha büyük bir felaketti. O kadar çok fason FETÖ kitabını imzan ile piyasaya sürdükten sonra bile konuşuyorsun ya pes yani” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri