Ana SayfaTürkiyeSeçimlere müdahale, delegelerin yerine oy kullanma... AK Parti kongresinde büyük usulsüzlük iddiası

Seçimlere müdahale, delegelerin yerine oy kullanma… AK Parti kongresinde büyük usulsüzlük iddiası

Son olarak AK Parti, Avcılar kongresinde yaşanan kavgalı görüntülerle eleştiri konusu olmuştu. Bu kez tartışmalı bir kongre haberi de Muğla'dan geldi.

Son olarak AK Parti, Avcılar kongresinde yaşanan kavgalı görüntülerle eleştiri konusu olmuştu. İkinci adayın çıkması sert şekilde engellenmişti. Bu kez tartışmalı bir kongre haberi de Muğla’dan geldi.

AK Parti Muğla İl Kongresinde aday olmak isteyen Elvan Göçer, adaylığı kabul edilmeyince kongre salonu dışında delegelerle birlikte kongreyi protesto ederek tepkisini gösterdi. Kongre salonu önünde konuşan Göçer, “Muğla’yı elbet bir gün kadınlar yönetecek, bir gün mutlaka Muğla’ya demokrasi gelecek. Sizin oylarınızdan mı korktular? Biz birlikte güçlü Muğla olacağız dedik, ranta hayır dedik” diye konuştu.

Delegelerin yerine oy kullanıldı mı?

ANKA Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, daha önce de AK Parti’den Muğla milletvekili aday adayı olan Göçer, partisinin dün yapılan il kongresinde il yönetimi için aday olmak istedi. Göçer, İl Başkanı Kadem Mete’ye karşı birleşen muhalefetin ortak adayıydı. Ancak Göçer’in iddiasına göre seçimlere müdahale edildi ve delegelerin yerine oy kullanıldı. Kongre Divan Başkanlığına adaylık başvurusunu ileten Göçer’in listesi ‘bazı eksiklikler’ gerekçe gösterilerek reddedildi. Kongreyi protesto ettiğini söyleyen Göçer, tepkisini sosyal medyada da sürdürdü. Olaylı kongrede mevcut İl Başkanı Kadem Mete, tek aday olarak girdiği seçimleri kazandı.

Kongrenin yapıldığı Menteşe Kapalı Spor Salonu önünde partililere seslenen Göçer, şöyle konuştu:

“Demokratik hakkımız bugün bir kez daha Muğla’da sandıkta gömülmüştür. Madem seçmişlerdi, siz sevgili delegelerimizi köylerden, mahallelerden ilçelerden neden çıkardılar? Madem sizin yerinize oy kullanacaklardı, neden geldiniz Bodrum Mumcular’dan, Seydikemer’den, Kavaklıdere’den, Datça’dan, Fethiye’den Köyceğiz’den? Neden buradasınız? Neden Sandığa gidemiyorsunuz? Neden sandıkta yoksunuz? Bu kadar mı korkuttum?”

Biz ranta hayır dedik

Partililerin alkışları arasında konuşmasını sürdüren Göçer, şunları söyledi:

“Şuna inanıyorum: Muğla’yı elbet bir gün kadınlar yönetecek, bir gün mutlaka Muğla’ya demokrasi gelecek. Bu konuşmayı neden içeride yaptırmadılar? Sizin oylarınızdan mı korktular? Biz hep beraber yöneteceğiz, biz birlikte güçlü Muğla olacağız dedik; ranta hayır dedik. Biz kapılar kilitli olmayacak, bizim kapımız herkese açık, gönlümüz açık dedik.”

Anayasal hakkımızı kullanamadık

“Bir haftadır delege çalışması yapıyorum. Allah’ıma şükrettim, hamdettim, tüm aradıklarım ‘efendim Elvan Hanım’ dedi. Beni bütün arayanlar ‘Elvan Hanım seninleyim, yürü, durmak yok’ dedi. Sandıkta bizi durdurdular. Özgür irademizi, seçme ve seçilme hakkımızı, Anayasal hakkımızı bugün Muğla’da kullanamadık. Ben burada, seçme ve seçilme hakkımın elimden alındığını düşünerek oy kullanmıyorum. Protesto ediyorum. Sandığa da gitmiyorum.”

“Bakın bütün delegeler salonu terk ediyorlar. Seçme ve seçilme hakkını kullanamadıkları için herkes salonu terk ediyor. Bravo arkadaşlar size. Ben yanımda durduğunuz için bütün delegelere, bütün üye kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri