Ana SayfaTürkiyeAK Parti'de istifa depremi

AK Parti’de istifa depremi

AK Parti toplu istifalar yaşanıyor. Samsun teşkilatında 150 kişilik bir grubun istifa ederek Gelecek Partisi'ne katıldığı öğrenildi.

AK Parti toplu istifalar yaşanıyor. Samsun teşkilatında 150 kişilik bir grubun istifa ederek Gelecek Partisi’ne katıldığı öğrenildi.

AK Parti’de üst üste gelen istifa haberlerine bir yenisi eklendi. Samsun’un Terme ilçesinde AKP’den istifa eden 150 kişi Gelecek Partisi’ne katıldı.

Neden istifa ettiler?

Samsun’da ‘rüşvet’, Terme’de ‘zimmet’ iddiaları gündemden düşmezken, Terme Belediyesi’nde yaşandığı öne sürülen ‘zimmet iddiası’ tartışmaları, belediye ile AK Parti İlçe Yönetimi’ni ters düşürdü. İlçe yönetiminden 3 isim istifalarını yönetime verdi.

Terme’de yaşanan bu gelişme ‘adeta sır gibi saklanmaya çalışırken’, istifaların belediyedeki zimmet iddialarıyla ilgili ilçe başkanı Osman Mümin Ertan’ın yaptığı basın açıklamasının yol açtığı öne sürüldü. Zimmet iddiasıyla ilgili soruşturma açmamakla suçlanan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yakın isimler olduğu öne sürülen ilçe yöneticilerinden Süleyman Karapıçak, Yaşar Akçay ve Abdullah Ayan’ın, ilçe başkanına tepki olarak istifa ettiği iddia edildi.

AK Parti İlçe Başkanı Ertan’ın açıklamasında ‘Başkan Kılıç’ı korumadığı ve aralarının iddialar nedeniyle iyi olmadığı da öne sürüldü.

Bu arada istifa eden isimlerden başka 5 ismin daha istifa etmek için harekete geçtiği ancak son anda vazgeçtikleri de öne sürüldü. İstifalarla ilgili olarak AK Parti İl Yönetimi’nden ve İlçe yönetiminden henüz bir açıklama yapılmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri