Ana SayfaTürkiyeAK Parti sonunda aradığı Ömer'i buldu

AK Parti sonunda aradığı Ömer'i buldu

Bilim ve Sanat Vakfı üzerinden tartışmalar hız kesmeden sürerken Ömer Lekesiz’den çok ilginç bir çıkış geldi. Ömer Lekesiz, merhum Akif Emre üzerinden Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmasını meşrulaştırmaya çalıştı. Ancak Ömer Lekesiz’in argümanlarına ilk itiraz sosyal medya kullanıcılarından geldi.

Ömer Lekesiz’in ölçüsüz Bilim ve Sanat Vakfı çıkışı, ister istemez AK Parti’nin o meşhur ‘Ömer arayışını’da akıllara getirmiş oldu. Kim bilir belki AK Parti’nin aradığı modern ‘Ömer’ler de Ömer Lekesiz gibileridir.

Ömer Lekesiz twitter’dan şunları yazdı:

“BSV, Klasik ve Küre yayınlarını kuran, büyüten ve bunları Türkiye’nin en prestijli yayınevi haline getirerek, kuruma kimlik ve istikamet kazanıran merhum bir güzide şahsı, tek bir açıklama yapmadan kapının önüne bıraktığı gün manen kapanmıştı zaten.”

Akif Emre üzerinden Bilim ve Sanat Vakfı’na yapılanları meşrulaştırmaya çalışan Ömer Lekesiz’e yanıt meseleyi yakından takip eden sosyal medya kullanıcılarından geldi.

Akif Emre’ye yakın isimler Lekesiz’e “Şimdi siz tamahkarlığın kitabını yazanlar, olayın aslını çarpıtarak bir vakfa yapılan hukuksuzluğu meşrulaştırmaya mı çalışıyorsunuz” sözleriyle karşı çıktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri