Ana SayfaTürkiyeAK Parti sonunda başardı! Helal faizi getirdi

AK Parti sonunda başardı! Helal faizi getirdi

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, son ekonomik gelişmeleri yorumladığı değerlendirmesinde “Nass gitti yerine helal faiz! geldi. Artık nassı da kendileri belirliyorlar” ifadeleriyle dikkat çekti.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdaki yükseliş ve değer kaybeden Türk lirası konusunda sıklıkla dini referanslar vermeyi tercih etmişti.

Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmaylar Serkan Özcan ve Kerim Rota, Karar TV’de İbrahim Kahveci’ye kritik açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün açıkladığı modele ilişkin görüşlerini paylaşan Gelecek Partisi Sözcüsü, “Nass gitti yerine helal faiz geldi” şeklinde yorumladı.

Özcan, “Türkiye’nin Merkez Bankası başkanı, Merkez Bankası başkanı gibi davranmak yerine Bayburt milletvekili gibi konuşup İHA’dan, SİHA’dan bahsettiği için çöküyoruz biz” dedi.

Özcan, şöyle devam etti:

“Biz yarın gelelim, bu işi yapalım Türkiye’de kur da, faiz de, enflasyon beklentisi de düşer. Yandaş ekipte şu var; ‘Ya muhalefet ne diyor işte gelip faizleri artırırız diyorlar. Hayır. Biz yarın gelelim faizleri düşürürüz. Şu anda yüzde 30 ticari krediye sebep olan sensin. Faizci sensin”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri