Ana SayfaTürkiyeAK Parti teslim oldu! Sonunda MHP’nin dediği oldu

AK Parti teslim oldu! Sonunda MHP’nin dediği oldu

HDP kapatılsın tartışması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı temsil eden Fahrettin Altun'un attığı tweet ile son buldu. Kazanan yine MHP oldu.

İlk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği “HDP kapatılsın” tartışmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş itiraz etmişti. Bu hararetli tartışma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı temsil eden Fahrettin Altun’un attığı tweet ile son buldu.

En sonunda Bahçeli’nin dediği oldu ve kazanan yine MHP oldu. Fahrettin Altun HDP ile ilgili yayınladığı mesajında HDP’nin PKK eşit olduğunu savundu.

Numan Kurtulmuş, Bahçeli’nin “HDP kapatılsın” çağrısına “Parti kapatmalarının Türkiye’de olumlu sonuçları görülmedi” diyerek yanıt vermişti.

Fahrettin Altun’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı temsilen söylediği sözler gösteriyor ki AK Parti de HDP’nin kapatılmasından yana.

Öte yandan bir devlet memuru statüsünde olan ancak yakaladığı her fırsatta partilerin seçilmiş genel başkanlarıyla tartışmaktan bir an olsun geri durmayan Fahrettin Altun ile ilgili yeni bir gerçeği de öğrenmiş olduk.

Demek ki Fahrettin Altun’un sözleri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan daha itibarlı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri