Ana SayfaTürkiyeAK Parti Türkiye'de liyakat zincirini kırdı! Toplumsal sözleşme cumhuriyetten beri ilk kez...

AK Parti Türkiye’de liyakat zincirini kırdı! Toplumsal sözleşme cumhuriyetten beri ilk kez bozuldu

Gelecek Partisi ekonomi kurmaylarından Kerim Rota, AK Parti’nin ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden birinin liyakat zincirinin kırılmış olmasını gösterdi. Rota’ya göre cumhuriyetten beri ilk kez toplumsal sözleşme bozuldu.

Rota: Demirel 31 yaşında DSİ, Özal 40 yaşında DPT Genel Müdürü oldu

Türkiye’de liyakat zincirinin bozulmuş olmasını çok daha kritik görüyorum. Ben bunu toplumsal sözleşmenin bozulması olarak görüyorum. Bugünkü iktidar tarafından. Bu da nedir? Türkiye’nin cumhuriyetten bu yana aslında çok önemli bir toplumsal sözleşmesi var. Nedir biliyor musunuz? Çocuğunuzu okutursanız eğer çocuğunuz akıllıysa köyden de çıksa üniversiteyi okur, gerekiyorsa Türkiye’nin cumhurbaşkanı olur. İşte bakın Süleyman Demirel. İslamköy’den çıktı. 31 yaşında DSİ Genel Müdürü oldu. Turgut Özal 40 yaşında DPT Genel Müdürü oldu.

Süleyman Demirel ile Turgut Özal 30-40 yıl sonra doğmuş olsalardı… AK Parti’nin bugünkü halinde sizce DSİ Genel Müdürü ya da DPT Genel Müdürü olabilirler miydi? Liyakat zinciri kırıldı.

Ama yine de annelere, babalara şunu söylemek lazım. Bunlar geçici dönemler. Bu liyakat zincirleri muhakkak yerine gelecek. O yüzden çocuklarına en iyi eğitimi versinler. Bundan hiç vazgeçmesinler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri