Ana SayfaTürkiyeAK Parti'de gizlenen istifalar

AK Parti’de gizlenen istifalar

Siyasi partilerin düzenli olarak paylaşılan üye sayıları 4 aydır paylaşılamıyor. Bu da AK Parti istifaları gizliyor mu sorusunu gündeme getiriyor. AK Parti üye sayısı kaç oldu merak konusu.

Yargıtay 4 aydır siyasi partilerin üye sayılarını açıklamıyor. Yargıtay’ın üye sayılarını açıklamama nedeni olarak AK Parti’deki istifaların çok olması olduğu iddia edildi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı siyasi partilerin sicilini tutarken, belli aralıklarla da üye sayılarını kamuoyu ile paylaşıyor. Ancak siyasi partilerin genellikle 2 ayda bir yayınlanan üye sayısı 4 aydır güncellenmiyor.

Muhalefete göre bunun nedeni iktidarın üye kaybetmesi. AK Parti ve MHP’den çok fazla istifa olduğunu ileri süren bir siyasetçi, güncel rakamlar yayınlanmayarak bunun gizlenmeye çalışıldığını iddia etti.

AK Parti üye sayısı kaç?

En son nisan ayında güncellenen rakamlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “13 milyon 500 bin üyeye ulaştık” açıklamasına karşın AK Parti’nin üye sayısı 11 milyonun altında çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün, partisinin  Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında, “Biz 13 milyon 500 bini aşan üye sayısı ile Türkiye’nin en büyük ailesiyiz” dedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Nisan ayında, AK Parti’nin toplam  üye sayısının 10 milyon 984 bin 312 olarak açıklamıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri