Ana SayfaTürkiyeAK Parti ve MHP'de büyük çöküş

AK Parti ve MHP’de büyük çöküş

Yapılan son anket AK Parti ve MHP’nin oylarındaki büyük düşüşü gözler önüne serdi. “Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlar hayli ilginç.

PİAR Araştırma, sen seçim anketi sonuçlarını yayımladı. Ankete göre, kararsızlar dağıtıldıktan sonra AK Parti’nin ve MHP’nin oy oranındaki düşüş dikkat çekti.

PİAR Araştırma şirketi, ekim ayında yaptığı Türkiye gündemi araştırmasında yurttaşlara, “Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusunu yöneltti. Türkiye genelini temsil eden 26 ilde, 2 bin 520 katılımcı ile CATI yöntemiyle gerçekleştirilen anketin sonuçları şirketin sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Araştırmanın sonuçlarında, kararsızlar dağıtılmadan önce AK Parti’nin oy oranı yüzde 23.6 olarak belirlenirken CHP yüzde 20.5, MHP yüzde 6.7, HDP yüzde 8.9, İYİ Parti yüzde 9.6, Saadet Partisi ise yüzde 1 oy oranına ulaştı.

AK Parti ve CHP arasındaki fark yüzde 3.1 olarak belirlenirken, kararsızlar ve oy kullanmayanların oranı 22.9 olarak ölçüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri