Ana SayfaTürkiyeAK Parti ve MHP'den çok sayıda isim mart ayında Gelecek Partisi'ne katılıyor

AK Parti ve MHP’den çok sayıda isim mart ayında Gelecek Partisi’ne katılıyor

Ekonominin egzantrik yorumcularından Atilla Yeşilada, mart ayında AK Parti ve MHP’den çok sayıda ismin Gelecek Partisi’ne katılacağını söyledi.

Yeşilada, Mart ayı itibari ile hükümetin yeni ekonomi modelinin başarısızlığa uğrayacağını öne sürdü. Söz konusu gelişmenin ardından da AK Parti ve MHP’de ciddi kopuşların yaşanacağına dikkat çeken Yeşilada, Gelecek Partisi’nden çok sayıda AK Partili ve MHP’li ismin kendileri ile görüştüğüne ilişkin duyum aldığını söyledi.

Selçuk Özdağ ne demişti?

Kısa süre önce Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ 60 civarında yeni ve eski AK Parti milletvekili ile görüştüklerini açıklamıştı.

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na konuşan Özdağ, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yaptırdığımız anketlere göre yüzde 10 barajını aştık. AKP ve MHP’den bıkan, ezilen, ekonomik buhran altında çaresiz kalan yüzbinlerce seçmen Gelecek Partisi’ni tercih ediyor.

Çok sayıda milletvekili ile görüşüyoruz. Eski ve yeni tüm vekiller Cumhur İttifakı’ndan da ucube rejimden de şikâyet ediyorlar. AKP’nin kötü yönettiğinin ve seçimi kazanamayacağının farkındalar. AKP’den yaklaşık 40 milletvekili ile görüşüyoruz. Eskiler de dahil edildiği zaman bu sayı 60’ları buluyor.

Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum diğer parti yetkililerimiz görüşüyor. Siyasetin içerisinden gelen hepimiz görüşüyoruz.

Aynı şekilde MHP’li vekiller ile de görüşüyoruz. Anavatan Partisi’nde, Doğru Yol Partisi’nde siyaset yapmış eski vekiller ile de görüşüyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri