Ana SayfaTürkiyeAK Parti Yerkel'i neden unuttu? Yusuf Yerkel’in eşine, minik bebeğine edilen küfürlere...

AK Parti Yerkel’i neden unuttu? Yusuf Yerkel’in eşine, minik bebeğine edilen küfürlere ‘oh olsun’ mu diyeceksiniz?

Bir zamanlar kendisinden geleceğin başbakanı diye söz edilen Yusuf Yerkel geçen onca yıla rağmen hala Soma’da attığı tekmenin bedelini ödüyor. Hem kendisi, hem eşi hem de minicik bebeği. Soma’da atılan o tekme ne kadar yanlışsa bugün hala ona, eşine, çocuğuna edilen küfürler de o kadar insanlık dışı…

İktidar da muhalefet de Sümeyra Keleş Yerkel’e, minik çocuğuna edilen küfürlere tepki göstermeli. Sosyal medyaya bakıldığında kınama mesajlarının sadece Gelecek Partisi ve Deva’dan geldiği görülüyor.

Öncelikle şunu baştan koyalım. Allah kimseyi kadın tacizcileri kınayanları, kadınlara hakaret edenleri eleştirenleri ayıplayacak duruma düşürmesin. Örnek mi istiyorsunuz. Alın size insanı utandına bir örnek. Yeni Akit’ten Hacı Yakışıklı’nın tweet’i büyük tepki çekse de böyle düşünenler de var.

Başak Demirtaş’a yapılanlara Medya Notu da karşı durdu. Bu tür çirkin saldırılar karşısında tavrını net şekilde belli etmeye de devam edecek. Ancak satır aralarında kaybolan, yıllardan beri AK Parti’nin neredeyse yok saydığı Yusuf Yerkel diye bir gerçek var. Soma’da tekmeyi savurduğu günden beri AK Parti’nin tanımamazlıktan geldiği Yusuf Yerkel o günden beri hayatının en zor, en acı sınavını veriyor.

Her gün neredeyse her gün Yusuf Yerkel’in eşine onlarca küfür ediliyor. Sümeyra Keleş Yerkel’in yeni doğmuş çocuğuna ağza alınmayacak küfürler….

Başak Demirtaş’a edilen küfürlere karşı durmak evet ama Sümeyra Keleş Yerkel’e edilen küfürler ne olacak? AK Parti’den Yerkel için de bir açıklama gelmesi çok daha şık olmaz mı?

İşte Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin’in meseleyi kamuoyuyla paylaştığı o mesajı…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri