Ana SayfaTürkiyeAK Parti’de bir dönem sona erdi

AK Parti’de bir dönem sona erdi

AK Parti’nin seçim çalışmalarına çok uzun süre stratejik destek sağlayan Faruk Acar’ın yeni adresi belli oldu. Fatih Altaylı, ünlü araştırmacının İYİ Parti’de görev alacağını duyurdu.

Fatih Altaylı, uzun bir dönem AK Parti’de seçim çalışmalarını yürüten ekipte yer alan Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar’ın Meral Akşener’in teklifi üzerine İYİ Parti’de görev almaya başladığını aktardı.

“AK Parti’den İYİ Parti’ye derin transfer” başlığını taşıyan yazısında “İnanmakta zorlandığım bu gelişmeyi duyunca öncelikle çok şaşırdım, kendisini aradım” diyen Altaylı, şunları kaydetti;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’la 20 yıldır özellikle seçim dönemlerinde en yakın çalışan isimlerin başında gelen, partinin stratejilerini belirlemede en yetkin 3 isimden biri olan Faruk Acar artık AK Parti’de değil.

Bundan böyle Meral Akşener’in ve İYİ Parti’nin seçim stratejilerini belirleyecek.

İnanmakta zorlandığım bu gelişmeyi duyunca öncelikle çok şaşırdım, kendisini aradım.

“Doğru” dedi.

“Zor olmadı mı ayrılmak. Tayyip Bey nasıl karşıladı?” dedim.

“Kendisi ile konuşmadım ama haber verdim” dedi.

DAHA ÖNCE YAPILAN TEKLİFLERİ REDDETTİ

Faruk Acar’ın kendisini daha önce yapılan teklifleri reddettiği bilgisini de paylaşan Altaylı, “Bir büyük partiden gelen teklifi “Sizin beyefendiliğinize çok saygı duyarım ama sizinle beraber olmam siyasi mantık olarak imkansız. İnandırıcı olamayız, birbirimize zarar veririz” diye reddetti.

Çok eskiden beri tanıdığı, birlikte çalıştığı Ali Babacan’ın önerisine “AK Partili küskünler” gibi görünmemek için hayır dedi. Ama sonunda Meral Akşener’in “Birlikte çalışalım” önerisini kabul etti.” ifadelerini kullandı.

Altaylı yazısında Acar’ın önce Abdullah Gül, sonra da Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası yürüttüğünü de not düştü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri