Ana SayfaTürkiyeAK Parti'de büyük liderlik kapışması! Süleyman Soylu'nun en büyük rakibi kim?

AK Parti’de büyük liderlik kapışması! Süleyman Soylu’nun en büyük rakibi kim?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu AK Parti’de Süleyman Soylu’nun fitilini ateşlediği yeni bir liderlik yarışının başladığını belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bakanlar arasında uyum olmadığını söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e parmak salladığını belirten Davutoğlu “Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama Berat Albayrak’a attığı omuz gibi aynen. AK Parti’de yeni bir liderlik yarışı başladı. Herkes Tayyip Erdoğan sonrası koltuk peşinde” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e parmak salladığını söyleyerek, AK Parti içinde liderlik yarışının başladığını belirtti.

Davutoğlu Yeniçağ TV Youtube canlı yayınındaki Söz Hakkı programında Orhan Uğuroğlu’nun sorularını yanıtladı.

AK Parti ile MHP’nin yol ayrımında olduğu iddiasını yenileyen Davutoğlu, “Erdoğan, MHP ile bile Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği anda MHP yükünden kurtulmaya çalışacak.” şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı’na parmak sallandı

Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Gül arasındaki ‘tutuklama’ diyaloğuna da değinerek, “Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama Berat Albayrak’a attığı omuz atmak gibi aynen. Ben o dönem başbakan olsaydım o görüntüyü veren Albayak’ı ve Soylu’yu hemen görevden alırdım. AK Parti’de yeni bir liderlik yarışı başladı. Herkes Tayyip Erdoğan sonrası koltuk peşinde Erdoğan da kendi iktidarının peşinde. Süleyman Soylu, Adalet Bakanı’na parmak salladı” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri