Ana Sayfa Türkiye 'de çay krizi! Erdoğan'a kendi partisi yeter artık çay atma dedi

AK Parti’de çay krizi! Erdoğan’a kendi partisi yeter artık çay atma dedi

Giresun ve Gaziantep'de koronaya aldırmadan miting düzenleyen 'ın vatandaşlara 200 gramlık çay fırlatması tartışmalara neden oldu.

Giresun ve Gaziantep’de koronaya aldırmadan miting düzenleyen ardından vatandaşlara 200 gramlık çay fırlatan Erdoğan’ın hareketi kendi partisinde de tartışmalara neden oldu.

Sözcü’den , vatandaşa çay fırlatmanın içinde de tepkiyle karşılandığını belirtti.

, AK Parti MYK’da ’ın, pandemiye rağmen miting yapıp çayları otobüsün üzerinden fırlatmasının eleştiriye neden olduğunu yazdı. 

Erdoğan Giresun ve Gaziantep’te tüm uyarıları hiçe sayıp pandemiye rağmen kalabalığa çay dağıtmış, izdihama neden olmuştu.

Zeyrek’in AKP içerisindeki ‘çay’ krizini aktardığı yazısından ilgili bölüm şöyle:

Erdoğan‘ın çay dağıtmasını eleştirenler sadece gazetecilerle ve muhalefetle sınırlı kalmadı. Giresun mitinginden sonra yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) konu gündeme geldi ve bir MYK üyesi “Çay atmak hoş bir görüntü oluşturmuyor. Çay nimettir, öyle atılmamalı. Ön tarafa masa koyalım, çaylar üzerinde olsun, isteyen gelsin alsın” uyarısında bulundu.

Birkaç kaynaktan doğruluğunu kontrol ettiğim bilgiye göre, bu uyarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil bütün MYK üyeleri gülüşmekle yetindiler.

AK Partililere çay dağıtılması sırasında ortaya çıkan görüntüleri sorduğumda, MYK üyesi gibi eleştirenlerin hayli fazla olduğunu da fark ettim.

Buna karşın, hem dışarıdan gelen, hem AK Parti MYK’da dillendirilen eleştirinin çok da ciddiye alınmadığı, önceki gün Gaziantep‘te bir kez daha ortaya çıktı.

Erdoğan, kalabalık bir topluluğa seslendi ve yine çay dağıttı. Üstelik şu uyarısı, karşısındaki kalabalığın durumunun salgınla mücadeleye uygun olmadığının farkında olduğunu gösteriyordu:

“Şu anda tabi mesafeden maşallah binlerce kardeşimiz var. Şu mesafe kuralına lütfen dikkat edelim. Şöyle arayı biraz açalım. Sıkışık olduğumuz zaman koronavirüs belasının olduğu böyle bir programda bir hayır işleyelim derken bundan şer çıkarmayalım.” 

Çay dağıtılmaya başlandığında yine aynı görüntü oldu. Uyarılar hiçe sayıldı. Çay paketlerini kapmaya çalışan insanlar mesafe kuralını ihlal etti.

İşin başka bir boyutu da şu: Velev ki salgın yok, sağlık sorunu olmayacak. Peki yüksekten atılan çayları aşağıdan kapmaya çalışan insanlar bir “yoksunluk/yoksulluk” görüntüsü oluşturmuyor mu?

Bir iktidar neden sürekli böyle bir görüntünün ortaya çıkmasına zemin hazırlar ki?

Hele hele, 200 gram çayı kapmak için birbirini ezen insanların üzerine atılan çaya “keyif çayı” denmesi nasıl izah edilebilir ki?

Yanlış olduğu konusunda geniş kesimlerin hem fikir olduğu bir konuda bu kadar ısrarcı olunmasını anlayan beri gelsin!

Takip Et

20,498BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Dolar 7,97

/TL, Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini yüzde 10,25’te sabit tutmasıyla hareketlendi. Karar öncesinde 7,78’e kadar gerileyen kur, karar sonrası 7,97’yi aştı ve...

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Markar Esayan’ın cenazesine katıldı

Çan sesinin ardından başlayan törende Esayan için dua edildi. Türkiye Ermenileri 85. Patriği Sahak Maşalyan ve Başrahip Tatul Anuşyan'ın öncülüğündeki ruhani kurulun yer aldığı...

Gelecek Partisi’nden MHP’ye büyük fark! İşte sosyal medyayı sallayan anket

Gazeteci ABD’li araştırma şirketinin yaptığı son anket araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre MHP’nin oyları Gelecek Partisi’nin bir hayli altında kaldı....

Namus, şeref yeminleri edildi! Adil Gür ile Kemal Öztürk arasında büyük kapışma

Adil Gür ile Kemal Öztürk arasındaki tartışmada ikinci perde yaşandı. Habertürk ekranlarında bir araya gelen ikili Ersin Tatar üzerinden yürüyen tartışmada birbirlerine...

Editörün Seçtikleri

Bilal Erdoğan, radyoculuk yaptığı günleri anlattı: Tam 4 vasıtayla gidiyordum

AK Parti Genel Başkanı 'ın oğlu ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, radyo programcılığı yaptığı günleri anlattı. Erdoğan, kendisine "Devam etseydiniz"...

Flaş! Flaş! Okullar yeniden kapanıyor mu?

Koronavirüs nedeniyle futbolda yaşanan ertelemeler akıllara okulları da getirdi. Okullar kapanıyor mu merak konusu. 19 Ekim günü İstanbul, Ankara ve Bursa'da okullar...

Ekonomist İbrahim Turhan, 2021’de her 100 liralık vergimizin 20’sinin borç faizi ödemelerine gideceğini açıkladı

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğinden bu yana sürekli artan cari açık, dış borçlar ve borç faizleriyle fakirleşiyor. Enflasyon milletin cebini yakarken, döviz...

Bakan Soylu’dan ‘Ali Fuat Atik’ açıklaması: Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur

Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in dün Gazi Caddesi'nde katıldığı denetim sırasında dönercinin kendisini tanımaması üzerine sinirlenerek döner ustasının eldiven takmaması üzerine mekanı...

Kim Milyoner olmak İster Orkun kimdir? Kaç yaşında?

Kim Milyoner Olmak İster Orkun kimdir? Yarışmada ilginç konuşma üslubu ve tavrıyla dikkat çeken Orkun kaç yaşında ve ne iş yapıyor?