Ana SayfaTürkiyeKafa yine aynı kafa! Tarım Bakanı'nın 4 yardımcısı da çift maaşlı çıktı

Kafa yine aynı kafa! Tarım Bakanı’nın 4 yardımcısı da çift maaşlı çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan zaman zaman yaptığı açıklamalarla toparlanma, arınma mesajları verse de AK Parti'nin çift maaşlı isimleri birer birer basına sızmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zaman zaman yaptığı açıklamalarla toparlanma, arınma mesajları verse de AK Parti’nin çift maaşlı isimleri birer birer basına sızmaya devam ediyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz yaptığı sosyal medya paylaşımında 4 bakan yardımcısının daha çift maaş aldığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakan yardımcıları Fatih Metin, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Ayşe Ayşin Işıkgece’nin, Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı’ndan maaş aldıkları ortaya çıktı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz belgelerle birlikte yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“AK Partili Tarım ve Orman Bakan yardımcılarının dördünün de aynı zamanda at yarışı düzenleyen Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi olduğunu tespit ettik. Bakan yrd. aylık maaşı: 30.275 TL, Kurul Üyeliği aylık ücreti: 14.230 TL, Aylık toplam gelir: 44.505 TL. Kaynak:6132 sayılı Kanun”

Maaşları nasıl hesapladığını da açıklayan Yavuzyılmaz, “Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği aylık net ücreti= 3.557,50 (16 yaşından büyüklerin brüt asgari ücret) x 4 = 14.230 TL Not: Kuruldaki Bakan yardımcıları 1. kategoride yer aldıkları için en üst sınır olan; brüt asgari ücretin 4 katı aylık net ücret alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri