Ana SayfaTürkiyeBeştepe danışmanlarına derin operasyon! Bu kez Yiğit Bulut ve Cemil Ertem hedefte

Beştepe danışmanlarına derin operasyon! Bu kez Yiğit Bulut ve Cemil Ertem hedefte

Sabah’nı ekonomi yazarı Dilek Güngör’ün “Hedefinde Yiğit Bulut ve Cemil Ertem mi var” dedirten çok sert yazısında ilginç detaylar var.

Günlerdir AK Parti’yi hedef haline getiren “Yiğit Bulut konuştukça dolar yükseliyor” algısını güçlendirecek flaş gelişmeler yaşanıyor. Bu kez topa Sabah gazetesi de dahil oldu. İşte Sabah’nı ekonomi yazarı Dilek Güngör’ün “Hedefinde Yiğit Bulut ve Cemil Ertem mi var” dedirten o çok sert yazısından ilginç detaylar.

Televizyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimlerin ekonomi konusundaki demeçler vermesini eleştiren Güngör, “Onlara bir de milletvekilleri eklenince, başıboşluk görüntüsü alıp başını gidiyor” ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı Dilek Güngör, Merkez Bankası’ndaki görev değişiminin ardından dolarda yaşanan dalgalanmalardan sonra konunun ekranlardan değerlendirilmesine tepki göstermişti. Tepkisini katmerli şekilde sürdüren  Güngör, yazısının “Ağzı olan konuşmasın” başlıklı bölümünde şu görüşleri dile getirdi:

“Son günlerde hangi TV’yi açsam, hangi ekonomi kanalına baksam, hangi ajansı tarasam önüme bir danışmanın ya da filanca kurulun üyesinin açıklaması düşüyor. Onlara bir de milletvekilleri eklenince, başıboşluk görüntüsü alıp başını gidiyor.”

“Danışmanlar da kurulların üyeleri de vekiller de Merkez Bankası’nın faiz politikasından girip, rezervlerden çıkıyorlar. Tabii, o kadar çok konuşunca kimi zaman bir denilen diğerini tutmayabiliyor!”

“Belki kötü niyetli değiller. Kendilerince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Fakat ekonomi belirsizliği de sevmez, bu dağınıklık izlenimini de… Zira, her kafadan ses çıkması piyasanın ateşini söndürmediği gibi daha da tepki çekiyor hatta kafa karıştırıyor. Üstelik, ekonomide yaratılmaya çalışılan belirsizliği giderecek muhataplar belli… Bırakalım, Merkez Bankası Başkanlığı’na yeni atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ya da Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan gerekli açıklamaları yapsın.

Emin olun, bazen susmak iyidir.
Az konuşan kınanmaz!”

Akıllara gelen iki isim Yiğit Bulut ve Cemil Ertem

Dilek Güngör’ün isim vermese de hedefe koyduğu iki isim geldi akıllara. Özellikle Yiğit Bulut ve Cemil Erdem Merkez Bankası’nda yaşanan değişikliklerle birlikte medyada çok sayıda demece imza atmıştı.

Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Yiğit Bulut da Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalarından Sorumlu Başdanışmanı Cemil Ertem de anlaşılan Sabah gazetesinin hedefinde. Sabah denince de elbette akla gelen ilk kavram Pelikan ya da Pelikancılık oluyor. Anlaşılan şu sıralar Pelikancılarla Erdoğan’ın ekonomi kurmayları arasında sert bir rekabet yaşanıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri