Ana SayfaTürkiyeAK Parti'de Erdoğan'a Kılıçdaroğlu muhalefeti

AK Parti’de Erdoğan’a Kılıçdaroğlu muhalefeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın savunma pozisyonuna geçip CHP’ye yanıt verebilmek için AK Parti’nin grup toplantılarını salıdan çarşamba gününe alması partide çeşitli rahatsızlıklar yarattı. AK Parti içinde bazı çevreler salı toplantılarını çarşambaya alınmasından şikayetçi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt vermek için çarşamba gününe alınan AK Parti grup toplantısına bazı vekiller itiraz ediyor. Bu itiraz, AK Parti’nin MYK toplantılarında dile getirildi.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, salı günü yapılan partinin grup toplantısının artık çarşamba günleri yapılmasına karar verdi. Ancak parti içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verilmesi amacıyla yapılan bu değişikliğin doğru olmadığını belirten bazı parti yöneticileri tekrar salı gününe dönülmesi gerektiğini belirtiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şubat ayı başından beri grup toplantılarını çarşamba günü yapıyor. Bunun, Erdoğan’ın programları nedeniyle geçici olduğu açıklaması yapılmıştı, ancak daha sonra bir MYK toplantısında grup toplantılarının bundan sonra salı değil çarşamba günleri yapılması kararlaştırıldı. Bu kararda da salı günleri AK Parti’den sonra grup toplantısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına aynı gün Erdoğan’ın yanıt verememesinin etkili olduğu kaydediliyor. Ancak grup toplantılarının CHP’den bir gün sonra yapılmasının partinin “savunmaya geçmesi” anlamına geleceğini belirten bazı parti yöneticileri, bu değişikliğe itiraz ediyor.

AK Parti’nin MYK toplantılarında bu itirazlar gündeme getirilirken, “AK Parti’nin kuruluşundan ve iktidara geldiğinden beri grup toplantıları salı günleri yapıldı. Bu partinin grup günü salıysa bunun o gün yapılması gerekir, bize yakışan da budur. Parti bu şekilde büyüyerek geldi. Şimdi bu teamülü neden değiştiriyoruz? Eğer maksat Kemal Kılıçdaroğlu’nun salı günkü grup toplantısında yaptığı açıklamalara cevap vermekse bu salı günü de yapılabilir. Cevap verememe gibi bir durumumuz yok, her durumda cevap verilebilir” değerlendirmesi yapılıyor. Bazı parti yöneticileri de grup gününün değiştirilmesinde hata yapıldığını, bunun yerine salı günkü partilerin grup toplantısı saatlerinin kura çekilerek yeniden düzenlenmesi yoluna başvurulabileceğini belirtiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri