Ana SayfaTürkiyeAK Parti’den geceyi yırtan istifa haberi! Kızılay kaymak atamalara kazan kaldırdı

AK Parti’den geceyi yırtan istifa haberi! Kızılay kaymak atamalara kazan kaldırdı

AK Parti'de Yusuf Kayacık istifa haberiyle gündemde. Partideki kaymak atamaları eleştiren AK Parti'den olaylı şekilde istifa etti.

Uzun zamandır AK Parti’de ‘kaymak’ olarak nitelenen atamaları eleştiren bu nedenle eleştirilerin odağında olan Yusuf Kayacık’ın istifa ettiği öğrenildi.

Partideki kaymak atamaları eleştiren AK Parti üyesi ve Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, ilk hamlede Kızılay Başkanlığı görevinden alınmıştı. Kaymak atamalar kapsamında Hamza Yerlikayayı’da eleştiren Kayacık son olarak istifa etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’yı da eleştiren Yusuf Kayacık AK Parti’den de istifa etti.

Odatv’de yer alan habere göre AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin belden aşağı siyaset yaptığına değinen Yusuf Kayacık şunları söyledi:

“Bu ilde doğmamış, sevdası bu il olmayan, hedefi bu il olmayan, herkesi yukarıdan gören, partinin ikinci katına çıkmayı yasaklayan 550 mahallenin 50 tanesine bile gitmemiş, daha da önemlisi “ben kimseyi kucaklamak zorunda değilim” diyen bir zattan gelen mektup. 15 Gün sonra il kongresi var. Mektubu açınca “disiplin kuruluna sevk edildiniz” deniliyor. Hayretler içerisindeyiz çünkü aynı tebligatı ilçe kongreleri öncesinde de almışsınız. Artık sadece acıyorum. Sistemin dışına itilen arkadaşlarımız var. Sayın Kadem Mete sana sesleniyorum. Saf saf sırıttığını görebiliyorum. Hatta sana seslendiğim için elin ayağın birbirine dolaşıyor. Yusuf Kayacık’tan korkuyorsun. Ali Cengiz oyunlarına bu yüzden giriyorsun, o yüzden belden aşağı siyaset yapmayı öğrenmişsin. O yüzden ağababaların olmazsa sen bir hiçsin. Çok merak ettiğim bir konu var. Akşam eve gittiğinde eşinin ve çocuklarının yüzüne nasıl bakacaksın? O peşindeki şakşakçı avanelerinin yüzüne nasıl bakıyorsun? Delikanlı gibi yarışmaktan korkuyorsun. İlçe kongresinde yaptığın gibi il kongresi öncesinde de yine Yusuf Kayacık’ın elini bağlamak için demokratik yollarla başa çıkamayacağın için beni tedbirli olarak disipline sevk ediyorsun. Avukatlarımızla arkadaşlarımızla konuştuk yine geri dönecek ama il kongresi geçmiş olacak. Çok üzgünüm. Demokrasiden, sandıktan milletten korktuğun için, kendi yaptığın delegeyle sandığa gelecek cesaretin olmadığı için acıyorum sana sadece. Muğla için üzülüyorum. Önceki kararın bozulduğunu bile bile Merkez Disiplin Kurulu kararına rağmen, genel merkezin kararlarına karşı çıkarak bu Ali Cengiz oyunlarını yaptığın için sana sadece acıyorum. Seni bir an önce istifaya davet ediyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri