Ana SayfaTürkiyeAK Parti'deki muhafazakar yerli damar ve Aydın Ünal

AK Parti’deki muhafazakar yerli damar ve Aydın Ünal

AK Parti’deki muhafazakar yerli damar bir kez daha mı kaybetti? Cem Küçük’ün Mavi Marmara’da şehit olanlara ‘manyak tipler’ demesiyle AK Parti’te iyice belirginleşen yarılma bugün yeniden mi gündeme gelecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı ve danışmanı, AK Parti eski Ankara milletvekili Aydın Ünal’ın Yeni Şafak’tan ayrılması kulislerde bomba etkisi yaratırken akıllar hala “Aydın Ünal neden ayrıldı” sorusunda. Aydın Ünal bugüne kadar troll gibi görünen ancak birer dijital tetikçiye dönüşmüş kişilerle, hesaplarla mücadele etti. Bu nedenle zaman zaman Salih Tuna ile zaman zaman Cem Küçük ve onun yakın olduğu Pelikan örgütüyle tartıştı.

Aydın Ünal geçen yılın ortalarında, bugün Türkiye gazetesinin hızlı tetikçilerinden bir olup çıkan Cem Küçük ile tartışmıştı.

Aydın Ünal, AK Parti Ankara milletvekiliyken 24 Haziran seçimlerinde liste dışı kalmasıyla ilgili kendisini çok sert şekilde eleştiren Cem Küçük’ü hedef alan bir yazı yazmıştı.

Yine Aydın Ünal bir başka yazısında isim vermeden Cem Küçük hakkında şu satırları kaleme almıştı:

“Eski zamanlarda troller karşılık beklemezlerdi; şimdinin trolleri parayla çalışan müzik kutularına, paralı askerlere, lejyonerlere benziyorlar.

Ah nerede o eski troller!… Çok zekiydiler, ince esprileri vardı, naziktiler, hakka hukuka riayet ederdiler… Gezicilerin, FETÖ’cülerin kabusuydular. Hiç birinden iz, eser kalmadı, kaybolup kenara çekildiler.

Şimdiki troller kirli hesaplar peşinde bayağılık saçıyorlar…

‘Sadıkları tahkir ile red kaide oldu/ Hırsızlara ikram u inayet yeni çıktı’ diyor Ziya Paşa… Velhasıl o güzel troller güzel atlara binip gittiler. Meydan ‘ahlaksız trollere’ kaldı…”

Mavi Marmara tartışması

Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde 9 Türk vatandaşının İsrail askerleri tarafından öldürülmesiyle ilgili Cem Küçük, “Mavi Marmara’daki o manyak tipler” ifadesini kullanmış bu da AK Parti’de içkin olan muhafazakar yerli damarı temsil eden yazarları rahatsız etmişti. Öyle ki Pelikancılarla AK Parti’nin muhafazakar yerli damarı arasındaki bu tartışmada iş Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’in yazılarına son verilmesine kadar varmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz