Ana SayfaTürkiyeAK Parti'den Elmalı davası açıklaması: Yargının konusu

AK Parti’den Elmalı davası açıklaması: Yargının konusu

Günlerdir kamuoyunun tartıştığı, iki küçük kardeşin istismarını konu alan Elmalı davası hakkında AK Parti'den açıklama geldi.

Günlerdir kamuoyunun tartıştığı, iki küçük kardeşin istismarını konu alan Elmalı davası hakkında AK Parti’den açıklama geldi. Parti sözcüsü Ömer Çelik, sürecin yargının konusu olduğunu belirtti.

Çelik: Yargının konusu

Antalya’nın Finike ilçesinde iki kardeşin cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin yürütülen ve kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen olay Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, davayı yakından takip ettiklerini belirterek “Dosyada ne olduğunu bilemeyiz. Sürecin yürütülmesi yargının konusudur. Vatandaşımızın hassasiyetinin değerlendirmesi için HSK soruşturma açmıştır” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle gerçekleştirdiği görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Çelik, şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz şehitlerimizin aziz hatıralarıyla, milletimizin direnişiyle, milletimizin darbe girişimini bertaraf ettiği milli bir gün. 15 Temmuz, Cumhurbaşkanımızın katılımıyla anılacak. Her sene Cumhurbaşkanımızın katılmasıyla değerlendirilen milli bir günümüz.
20 Temmuz törenlerine Cumhurbaşkanımız daha önce de katılıyordu. Bu sene önemli bir anlamı olacak. KKTC’ye yönelik saldırıların arttığı bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, KKTC’nin yanında olduğunu bu sene daha anlamlı şekilde gösterecek.”

Meral Akşener’e eleştiri

İYİ Partli lideri Akşener’in açıklamaları hakkında da konuşan Çelik, “Sömürge valisi ifadesi yakışıksız bir ifadedir. Doğru ve ahlaki kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı milletimizin oylarıyla seçilmiştir, Türk devletini temsil etmektedir, orduların başkomutanıdır. Bu ifade milli iradeye karşı saygısız bir ifadedir. Biz kurumlarla ilgili olarak nerede duracağımızı, eleştirisi sınırı ile hakaret sınırını siyasetçi belirleyemezse öyle bir atmosfer ortaya çıkar ki siyasetçi meşruiyet alanını zedeler” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri