Ana SayfaTürkiyeAK Parti'den Hülya Avşar sürprizi

AK Parti’den Hülya Avşar sürprizi

Hülya Avşar'ın AK Parti'den belediye başkanı olacağı konuşuluyor. İddiaya göre Avşar Ayvalık'ın belediye başkanı olacak.

Hülya Avşar’ın AK Parti’den belediye başkanı olacağı konuşuluyor. İddiaya göre Avşar Ayvalık’ın belediye başkanı olacak.

Gazeteci Ali Eyüboğlu, AK Parti’nin Hülya Avşar’la Ayvalık Belediyesi Başkan adayı olması için bir görüşme gerçekleştirdiğini yazdı. Avşar, konuyla ilgili, “Henüz haberlik bir durum yok” dedi.

Ali Eyüboğlu’ndan Hülya Avşar ve AK Parti iddiası

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Eyüboğlu’nun bir haber kaynağına dayandırdığı bilgiye göre AK Parti, Ayvalık Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için Hülya Avşar’ı aday gösterme niyetinde.

“Taraflar arasındaki görüşmenin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştiğini öğrendim” diyen Eyüboğlu, Avşar’la görüşenlerin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Danışmanı Cengiz Zeybek, Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin ve Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay olduğunu yazdı.

Konuyu Avşar’a sorduğunu ve “Henüz yazacak haberlik bir durum yok” yanıtını aldığını yazan Eyüboğlu’nun yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Avşar’la görüşenler kimlerdi? Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Danışmanı Cengiz Zeybek, Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin ve Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay. Bu bilgiler ışığında her sene olduğu gibi bu yıl da Ayvalık’taki yazlığında tatil yapan Avşar’ı arayıp, aldığım bilgiyi paylaştım. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Ayvalık’ta gördüğü bazı sorunları iletmek için gittiğini söyledi.

Avşar, AK Parti’den ilk yerel seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif alıp almadığını ve ne cevap verdiğini sordum. Avşar Kızı’nın şu yanıtı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının kanıtı gibiydi: ‘Henüz yazacak haberlik bir durum yok!’

Yerel seçimlere daha çok var, bekleyip göreceğiz. Bakalım daha şimdiden Balıkesir’de AK Partililerin konuştuğu gibi Hülya Avşar, belediye başkanlığına aday gösterilecek mi? Ayvalık seçmeni, Avşar’ı belediye başkanı seçecek mi?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri