Ana SayfaTürkiyeAK Parti'den kopanların Davutoğlu'na, Gül'e kulak kabartmaları çok daha mümkün

AK Parti’den kopanların Davutoğlu’na, Gül’e kulak kabartmaları çok daha mümkün

Yeni parti kurma hazırlığında oldukları konuşulan Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisi hakkında bir yorum da Meral Akşener’den geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni parti hakkında “Onların işi kolay, alanı biz temizledik” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, AK Parti’yi kastederek ”Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan’a, Gül’e, Davutoğlu’na kulak kabartmaları daha çok mümkün” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener: Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı var

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları söylenen siyasipartilerin seçmen kaynağının nasıl olacağı sorusuna Akşener, “Prensip olarak siyasi çeşitliliğin, seçmene seçenek oluşturmanın bugünün Türkiyesinde elzem bir iş olarak düşünüyorum. Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun kuracaklarını öğrendiğimiz partilerine olumlu bakıyorum. Ama şimdi esas mesele AK Parti’nin seçmen kitlesinin tanıdığı kitleler olarak, pergelini konulacağı yer AK Parti’dir.” şeklinde yorum yaptı.

Merak Akşener: Tayyip Bey’e inanılmaz bir öfke var

İyi Parti seçmeni kendini şehirli, sorgulayıcı, Demokrasi ve hukuk talebi yüksek bir kitle olarak tanımlıyor. Bu arkadaşlarımızın kendilerini konumlandırdığı yerle, seçmeni konumlandırdığı yeri ben bilmiyorum. Bunların kurmaları faydalı. Tekçilikten kurtulmamız lazım. Seçenek oluşturulması lazım. İyi Parti açısından AK Parti seçmenine ulaşmakta zorluklarımız var. Tayyip Bey’e inanılmaz bir öfke mevcut. Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan’a, Gül’e, Davutoğlu’na kulak kabartmaları daha çok mümkün. Seçmeni AK Parti’ den koparacaktır.

Meral Akşener’den yeni parti yorumu: Onların işi kolay

Ekonominin sarstığı, AK Parti seçmeni bizlerden önce onların sesini duyar. Bu da normal. Onların işi kolay, alanı biz temizledik. Alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledik. Bu arkadaşlarımızın bizim çıktığımız zamanla şimdiki arasında çok büyük fark var” yanıtını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz