Ana SayfaTürkiyeAK Parti'den Millet İttifakı yorumu: İYİ Parti ve Saadet'i ayrı tutuyoruz

AK Parti’den Millet İttifakı yorumu: İYİ Parti ve Saadet’i ayrı tutuyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, son günlerde gündemi meşgul eden ittifak tartışmalarıyla ilgili konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, son günlerde gündemi meşgul eden ittifak söylentileriyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Millet İttifakı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünal, “CHP ile HDP’yi ayrı tarafta, İYİ Parti ile Saadet Partisi’ni ayrı tarafa koyuyoruz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ittifak tartışmalarıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ünal, Saadet Partisi ve İYİ Parti’yi CHP ve HDP’den ayrı tuttuklarını belirtti.

Muhalefetin erken seçim çağrıları Cumhur İttifakı kanadında karşılık bulmazken, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de seçimlerin planlandığı gibi 2023’te yapılması konusunda ısrarcı davranıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk Ankara temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladığı canlı yayında masalarındaki son anket sonuçları ve ittifak iddialarıyla ilgili yorumlarda bulundu.

Mahir Ünal’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Cumhurbaşkanımızın yüzde 52’nin altına, AK Partinin oyu yüzde 40’ın altına düşmedi. AK Parti’nin oyu son araştırmalarda yüzde 40-44 bandında gidiyor. Millet ittifakı içerisinde iki partiyi ayrı yere koyuyorum. CHP ile HDP’yi ayrı tarafta, İYİ Parti ile Saadet partisini ayrı tarafa koyuyoruz. Türkiye’nin yanında duran varsa konuşuruz.”

Sen nasıl meşru hükümeti sorgularsın?

5. kol faaliyeti dediğimiz şey İspanya savaşı sırasında atfediliyor. Generalin yaptığı propaganda, işgale hazırlığı süreç 5. kol olarak adlandırılıyor. Kurumların meşrutiyetini tartışmaya açma sürecine 5. kol diyoruz. Kılıçdaroğlu bu faaliyeti uzunca süredir yürütüyor. Demokrasi dediğimiz şey milletin temsilcileri aracılığı ile yönetmesidir. Milletin seçtiği yönetmeyecek kim yönetecek. Sen nasıl oluyor da seçilmiş meşru hükümeti sorgularsın. Tabii ki cumhurbaşkanından talimat alacaklar. Valiler cumhurbaşkanlığının temsilcisidir. Sözde ifadesini cumhurbaşkanı için kullandılar. Şimdi valilere de militan dediler. Bunun adı iç cepheyi yıkma çalışmasıdır.

Şimdi öncelikle bu militan tartışması yeni bir şey değil. Bir takım gayrimeşruluk iddialarının, ötekileştirme iddialarının olduğu, milletin halk oylamasıyla seçilmiş süreci gayri meşru ilan ediyorlar. Mustafa Kemal Atatürk, asıl olan iç cephedir diyor. İç cephe sağlam olduğu sürece bir memleketin yıkılması söz konusu olamaz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri