Ana SayfaTürkiyeAK Parti'den gelen teşekkürü anlattı! Davutoğlu erken seçim için tarih verdi

AK Parti’den gelen teşekkürü anlattı! Davutoğlu erken seçim için tarih verdi

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Kayseri’de yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi. Davutoğlu, erken seçim tarihi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Davutoğlu, “2022 yılında bir seçim olma ihtimali yüksek. AK Parti ve MHP’den gelen sinyaller seçim hazırlığı intibaını veriyor. Önümüzdeki aylarda bu daha da netleşecek ve siyasi hareketlilik artacak. Hepimizi son derece hareketli bir kış bekliyor” açıklamasını yaptı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Kayseri’de; ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

‘ENERJİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞ ZAM GETİREBİLİR’

Bu kışla ilgili özellikle ekonomik anlamda ciddi sıkıntıların olabileceği kaygısı taşıyorum. Dünya piyasasındaki enerji fiyatlarındaki aşırı yükselme önümüzdeki dönemde doğalgaz ve elektrik fiyatlarında bir artışı beraberinde getirecek. Hükümet bunu engellemek için ÖTV’den vazgeçtiğini söylüyor. Ama şu anda, uluslararası piyasalardaki enerji fiyatlarındaki artış, dar gelirli vatandaşları daha da zora sokacak zamları beraberinde getirebilir.

Ayrıca yaz süresince, gıda enflasyonunda görece daha az yükselme gözüküyor. Kışın bunun daha da artacağı görülüyor. Çünkü gıda arzında doğal olarak azalma olur. O bakımdan, vatandaşlarımızın her şarttan zor olacağı hayat şartlarının, daha da zor olacağı zorlaşabileceği kanaatini taşıyorum. İnşallah olmaz ama, bu kış zor geçer vatandaşlar için.

‘SİYASİLER İÇİN DE HAREKETLİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ’

Siyasiler için Türkiye’nin en dinamik en hızlı en hareketli dönemlerine giriyoruz. 2022 yılında bir seçim olma ihtimali yüksek. Bunun öncesinde AK Parti ve MHP’den gelen sinyaller seçim hazırlığı intibaını veriyor. Önümüzdeki aylarda bu daha da netleşecek ve siyasi hareketlilik artacak. Hepimizi son derece hareketli bir kış bekliyor. Vatandaşlarımıza temel verdiği mesaj bu iktidarın yolsuzluklarına ve yoksulluktan duyulan bezginlik, yorgunluk.

‘VATANDAŞ İKTİDAR YORGUNU’

Vatandaş bir iktidar yorgunu haline gelmiş durumda. Her yerde. Çitçilerimiz artan gübre, yem, mazot fiyatlarından. Esnafımız ödeyemediği kredi borçlarından, gençlerimizi bulamadığı yurtlardan, işçilerimiz geçinememekten, emeklilerimiz çok düşük açlık düzeyinde kalan maaşlarından şikayetçi. Dolasıyla bir dokun bin ah işit şeklinde bir psikoloji hâkim toplumda. Vatandaşlarımızdan aldığımız temel mesaj bu. İkinci mesaj da gelin ve artık bu durumu düzeltin mesajı. Tekrar Türkiye’nin istikrara kavuşması, huzur bulması, adaletine güven duyulması, ekonomik olarak da halkın önünü görebilmesi içinde bizden büyük bir beklenti ifade ediyorlar.”

“HİÇBİR İTTİFAKIN PARÇASI DEĞİLİZ”

Davutoğlu ittifaklarla ilgili olarak da, “Biz Gelecek partisi olarak her seçime hazırız. İddialıyım ve iddialı olmak gerektiğini düşünürüm. İlkeler benim için önemlidir. Hiçbir ittifakın bir parçası değiliz. Herkesle konuşuruz. İttifak seçim ortamında gelindiğinde görülür” diye konuştu.

“AK PARTİLİ İSİMLER TEŞEKKÜR EDİYOR”

Dün şehirde esnaf ziyareti sırasında yanına yaklaşan bir kişinin “Sen arkadaşlarına ihanet ettin” diye tepki göstermesiyle ilgili olaya da değinen Davutoğlu, AK Parti’den partiyi kurduklarında kendilerine benzer şekilde suçlamalarda bulunanların şimdilerde kendisine “İyi ki partiyi kurdunuz. Bizim camiadan yolsuzluklara bulaşmamış insanlar olduğu ortaya çıkıyor’ diye teşekkür edenler olduğunu söyledi. Davutoğlu, söz konusu isimlerin halen AK Parti’de görevde ve önemli isimler olduğuna dikkat çekti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri